Reklama

Reklama

Nowe wyposażenie wzbogaciło jadłodajnię w Siedlcach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Caritas

Nowe wyposażenie wzbogaciło jadłodajnię w Siedlcach - Zdjęcie główne

Jadłodajnia ma nowe wyposażenie | foto Caritas

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Siedlec Ponad 200 posiłków dziennie trafia do osób w trudnej sytuacji materialnej, seniorów i osób bezdomnych, które w dni powszednie korzystają ze wsparcia Caritas Diecezji Siedleckiej w jadłodajni przy ul. Bpa. I. Świrskiego 57 w Siedlcach. To dla nich Bank Pekao I Oddział w Siedlcach ufundował zakup 35 nowych krzeseł i przekazał 100 kubków.

Reklama

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie. Osoby korzystające dotychczas z naszej pomocy siedziały na dość wysłużonych krzesłach. Jako Caritas chcemy podwyższać standardy naszej pomocy. Wyposażenie podarowane przez Bank Pekao I Oddział w Siedlcach nam w tym pomaga – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

- Dziękujemy serdecznie pani Dorocie Grochowskiej wraz z zespołem wolontariuszy za zaangażowanie i wsparcie naszej inicjatywy – podkreśla Agata Ługowska, kierownik Centrum Integracji Społecznej CDS w Siedlcach.

Jadłodajnia dla ubogich znajduje się w centrum Siedlec. Od czerwca 2001 była prowadzona przez Caritas Diecezji Siedleckiej, a od 2013 roku – poprzez Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach. Na miejscu przygotowywane są posiłki: 1) dla podopiecznych Caritas, którzy zostali skierowani przez Centrum Wsparcia CDS do tej formy pomocy, 2) dla osób potrzebujących - „z ulicy", 3) dla uczestników Centrum. Pomoc trafia do osób w trudnej sytuacji życiowej, zdrowotnej i materialnej, dla których jest to często jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia. Panie kucharki przygotowują także posiłki dla dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych, osób niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz osób starszych z Dziennego Domu Seniora „Senior+".

Osoby, które potrzebują pomocy żywnościowej (m.in. ubogie, w kryzysie bezdomności) mogą w jadłodajni skorzystać także ze „Śniadań Dobroci", w każdą środę w godz. 8:30-9:30.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy