reklama
reklama

Jakie sprawy siedlczanie będą załatwiać w tym gmachu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: BGG

Jakie sprawy siedlczanie będą załatwiać w tym gmachu? - Zdjęcie główne

Remont wnętrz ma się zakończyć w grudniu | foto BGG

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z SiedlecTrwa remont budynku przy ul. Prusa 16/18, w którym po zakończeniu prac znajdzie swoją siedzibę m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
reklama

Okazały obiekt powstał w latach 30. ubiegłego wieku i był siedzibą Dyrekcji Lasów Państwowych. W czasie II wojny światowej mieścił się w nim szpital dla żołnierzy niemieckich, rannych na froncie wschodnim. Później przez dziesięciolecia jego lokatorami była Milicja Obywatelska, a potem policja.

 

Gdy policja przeniosła się do nowej siedziby przy ul. Starowiejskiej, obiekt przy Prusa przekazała bezpłatnie miastu Siedlce. Stopniowo prowadzone są remonty i przenoszone kolejne wydziały – a zaczęło się w 2016 r.  od zlokalizowania tam punktu przyjmowania wniosków o 500+. Pomieszczenia na zapleczu zaś zaczęło wykorzystywać Siedleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz Agencja Rozwoju Miasta Siedlce. Stopniowo przeprowadzają się tam kolejni urzędnicy.

reklama

 

-Wydziału urzędu miasta zajmują drugie i trzecie piętro. Przeniosły się tam wydziały mieszczące się wcześniej w budynku przy ul. Piłsudskiego 45,  Wydział Dróg oraz Wydział Audytu i Kontroli, które miały gdzie indziej siedziby – wyjaśniała na konferencji prasowej kierownik referatu Inwestycji w UM Elżbieta Wierzbicka. - Parter i pierwsze piętro będą przeznaczone na potrzeby MOPR. Prace remontowe trwają. Na pierwszym piętrze zostało ułożenie podłóg i pomalowanie. Najwięcej pracy pozostało na parterze, które trzeba przystosować do potrzeb interesantów MOPR. Cała inwestycja ma się skończyć do 4 grudnia.

 

Prezydent Andrzej Sitnik dodał, że prace wewnątrz budynku wykonywane są kompleksowo.
-Wszystkie media podłączane są na nowo, jest nowy węzeł grzewczy. Na parterze trzeba było wykopać prawie metrowe kanały, by zmieścić wszystkie podłączenia. Budowa windy wymagała bardzo poważnych zmian konstrukcyjnych w budynku. Ale chcę też zwrócić uwagę, że prace prowadzone są pod bacznym okiem konserwatora zabytków, bo obiekt jest zabytkowy i objęty ochroną. Kolejnymi etapami będą remonty budynków które łączą się z głównym obiektem od ul. Poniatowskiego, następnie od ul. Prusa, by zakończyć całość – wyjaśniał Andrzej Sitnik.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama