W strażackiej rywalizacji uczestniczyć będzie ponad 2500 sportowców z 20 krajów. To oznacza, że są to jedne z największych na świecie zawodów w sporcie pożarniczym. Uroczyste otwarcie olimpiady zaplanowano 20 lipca na Stadionie Z’dežele. Podczas uroczystości zapalony symboliczny ogień olimpijski i strażacy z całego świata rozpoczną sportową rywalizację.
Polska reprezentacja jest bardzo liczna. Składa się z 17 zespołów, które uzyskały kwalifikacje do zawodów w Słowenii podczas eliminacji krajowych, które odbyły się w 2021 r. w Koninie oraz na podstawie wyników uzyskanych w Mistrzostwach Polski w Sporcie Pożarniczym, które odbyły się w czerwcu w Częstochowie.
W zawodach zaplanowano 3 rodzaje współzawodnictwa. W sporcie pożarniczym oceniana będzie reprezentacja Polski. W Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wystartują trzy drużyny: MDP OSP Przytkowice, woj. małopolskie – dziewczęta; MDP OSP Wysokienice, woj. łódzkie – chłopcy; MDP OSP Zalesie Śląskie, woj. opolskie – chłopcy.
W tradycyjnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych CTIF na Słowenii wystartują: w grupie A: KP PSP Kościan, OSP Raszowa, OSP Milanów, OSP Głuchów, OSP Dobieszowice, OSP Drohiczyn, OSP KDP Głuchów, OSP KDP Raszowa. W grupie B wystartują: KM PSP Siedlce; OSP Niechobrz, OSP Lądek, OSP Raszowa, OSP KDP Lądek.
Strażacy Z PSP będą również pełnili funkcje trenerów, sędziów, tłumaczy, masażystów i kierowców. Na miejsce zawodów delegacja będzie podróżowała autokarami, które zapewniła Państwowa Straż Pożarna.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.