Reklama

Tymon w Rannych Pantoflach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pracownia Rannych Pantofli

Tymon w Rannych Pantoflach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek kolejny koncert w ramach Tapas Music Festival.

Jego gwiazdą będzie Tymon Tymański (właściwie Ryszard Waldemar Tymański). To urodzony w 1968 r. polski wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, prozaik i twórca pojęcia yass. Jest założycielem i liderem albo współliderem zespołów: Miłość, Kury, Czan, NRD, Tymon i Trupy, Masło, Poganie, The Users, Tymański Yass Ensemble, Tymon & The Transistors, Polish Brass Ensemble, Jazz Out, Mu.
Koncert pod hasłem: TYMAŃSKI/ CIECHOWSKI to intrygujący powrót do muzyki i tekstów, które nigdy nie przestały być aktualne, stając się kanonem polskiego rocka. Tymon Tymański sięga po utwory Grzegorza Ciechowskiego oraz legendarnej grupy Republika, jak również po swoje własne, inspirowane twórczością tczewskiego artysty.
- TYMAŃSKI/CIECHOWSKI nie jest kolejnym koncertem pod hasłem "tribute to". To bardziej sentymentalna podróż do źródeł dawnej, młodzieńczej fascynacji. Losy Tymańskiego i Ciechowskiego przecinały się kilkakrotnie, choć za życia tego drugiego nie doszło między nimi do współpracy. W latach 2014-2015 Tymański był natomiast frontmanem zespołu Nowe Sytuacje, złożonego m. in. z byłych muzyków legendarnej Republiki. Jako "dziecko Republiki" jest tez bardzo często i chętnie zapraszany przez organizatorów corocznego koncertu pamięci Ciechowskiego, organizowanego przez toruński klub Od Nowa - informują organizatorzy.
Koncert odbędzie się w piątek, 13 grudnia, o godz. 20.00 w pubie „Pracownia Rannych Pantofli” (ul. 3 Maja 38). Po koncercie ma mieć miejsce afterparty z DJ-em. Bilety - 40 i 50 zł - dostępne online i w lokalu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE