Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: SprotSiedlce.pl

Pogoń przegrała derbowe starcie - Zdjęcie główne

Pogoń nie dała rady Polonii | foto SprotSiedlce.pl

SportPogoń Siedlce przegrała 2:4 z Polonią Warszawa. Biało-niebiescy zaczęli strzelać dopiero w końcowym minutach.

W pierwszych minutach zarysowała się przewaga Polonii, jednak mecz szybko się wyrównał. Pogoniści próbowali coś stworzyć z przodu, ale grali wolno i przewidywalnie. W 25 minucie Łukasz Zjawiński zamienił na bramkę dośrodkowanie Nikodema Zawistowskiego. To był jedyny gol pierwszej połowy.

Pogoń próbowała doprowadzić do remisu od początku drugiej połowy. Na próba się jednak skończyła. Gdy Polonia w 70 minucie trafiła na 2:0 balon pękł. Z siedlczan zeszło powietrze i kolejne trafienia (swojak Oskara Krzyżaka, dublet Zjawińskiego z rzutu karnego) były tego konsekwencją. W końcówce w szeregi Polonii wdało się rozprężenie, które zaowocowało golami Daniela Pika i premierowym świeżo zakontraktowanego Karola Podlińskiego.

28 września Pogoń zagra w Pruszkowie ze Zniczem.

22 września 2024, 20:00 - Siedlce (stadion ROSRRiT)

I liga: Pogoń Siedlce - Polonia Warszawa 2:4 (0:1)

Bramki: Daniel Pik 87, Karol Podliński 90 - Łukasz Zjawiński 25, 86 (k), Ernest Terpiłowski 70, Oskar Krzyżak 80 (s)

Pogoń: 23. Mateusz Pruchniewski - 10. Piotr Pyrdoł (72, 13. Karol Podliński), 47. Oskar Krzyżak, 55. Cássio, 31. Ernest Dzięcioł, 2. Krystian Miś (67, 77. Daniel Pik) - 43. Lukáš Hrnčiar (46, 71. Krzysztof Danielewicz), 8. Jakub Sinior, 7. Damian Szuprytowski (72, 17. Ołeksij Zinkewycz) - 11. Mateusz Majewski (46, 9. Jakub Lutostański), 56. Cezary Demianiuk.