Reklama

Szpital wojewódzki jak najlepsze kliniki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Facebook

Szpital wojewódzki jak najlepsze kliniki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mamy robota chirurgicznego za prawie 10 milionów.

Dziś w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach dokonano oficjalnej prezentacji robota chirurgicznego da Vinci. Urządzenie ma zapewnić szybszy powrót do zdrowia, mniej powikłań i dużą precyzję podczas zabiegów operacyjnych. Siedlecki MSW jest pierwszą publiczną placówką na Mazowszu, w której operacje w zakresie chirurgii ogólnej, ginekologii i urologii będą przeprowadzane przy wsparciu tego systemu.

Da Vinci to narzędzia łączące zalety niskiej inwazyjności z nieosiągalną przez człowieka precyzją, wielokrotnie przewyższającą możliwości wcześniejszych rozwiązań. Przy użyciu robota chirurg otrzymuje transmisję obrazu z wnętrza ciała, obszar operacji jest widoczny w znacznym powiększeniu, a komputer przekłada gesty operatora na ściśle określone ruchy narzędzi chirurgicznych. Robot pozwala nie tylko precyzyjnie usuwać zaatakowane tkanki, lecz także zawęzić do minimum obszar interwencji chirurgicznej. W efekcie skraca się czas pobytu w szpitalu i okres rekonwalescencji.  Obecnie w Polsce funkcjonuje już 8 tego typu systemów - oprócz Siedlec także we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Białymstoku, Krakowie oraz Wieliszewie.

- Jestem dumna, że nasz siedlecki szpital wzbogaci się o tak innowacyjny sprzęt. To nie jest tani zakup, ale zależy nam na tym, aby mieszkańcy Mazowsza mieli dostęp do leczenia na światowym poziomie i mogli na miejscu, bez wybierania się w daleką podróż, korzystać z najnowszych rozwiązań, jakie oferuje medycyna - mówiła obecna na prezentacji Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Z kolei Marcin Kulicki, prezes Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach, podkreślił, że da Vinci to technologia XXI w., dzięki której placówka znajdzie się w ekstraklasie najlepiej wyposażonych placówek w Polsce.

- Dostępność tego sprzętu najnowszej generacji pozwoli nam stworzyć w Siedlcach centrum leczenia robotycznego, które będzie polem doświadczalnym dla wszystkich lecznic na Mazowszu - dodał.

Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, system robotyczny da Vinci został zakupiony w ramach zadania Rozwój innowacyjnych technik operacyjnych w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim im. św. Jana Pawła II w Siedlcach. Całkowity koszt zakupu wyniósł 9.789.326,46 mln zł, z czego 9.593.539,93 mln zł przekazał samorząd województwa mazowieckiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE