Reklama

Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

Opublikowano: pon, 16 paź 2017 13:16
Autor: | Zdjęcie: wp.pl

Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <b>18 października 2017 obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. W tym roku będą to już XI obchody. Polska Policja po raz kolejny bierze aktywny udział w realizacji tego przedsięwzięcia.</b>

Szczególnie tego dnia organy ścigania,w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomićspołeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, aby nie zostaćofiarą tego przestępstwa. Handel ludźmi jest trzecim, po handlu broniąi narkotykami, najbardziej dochodowym przestępstwem na świecie. To właśnieolbrzymi zysk, przy jednocześnie niskich nakładach finansowych, sprawia,iż co roku około 2 mln ludzi pada jego ofiarą. Najbardziej zagrożonągrupą są kobiety i dzieci. Współczesne niewolnictwo może przybieraćformę wykorzystania seksualnego, pracy przymusowej, handlu organami, zmuszaniado żebractwa lub przymusowego małżeństwa. Nowym przejawem tego procederujest wykorzystanie ludzi do wyłudzania świadczeń socjalnych i zasiłków.

W Komendzie Głównej Policji funkcjonujeskrzynka e-mailowa i infolinia, dzięki którym każdy, kto ma informacjeo przypadkach handlu ludźmi, może skontaktować się z policjantami.Pisząc na adres [email protected] lub dzwoniąc podnumer +48 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom.Infolinia ta jest również wykorzystywana do kontaktów z organizacjamipozarządowymi, co pozwoli na jak najszybsze zapewnienie ofiarom handluludźmi właściwej pomocy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE