reklama

17 młodych liderów z mandatem zaufania. Poznaliśmy skład Młodzieżowej Rady Gminy Siedlce

Opublikowano:
Autor:

17 młodych liderów z mandatem zaufania. Poznaliśmy skład Młodzieżowej Rady Gminy Siedlce - Zdjęcie główne
Autor: Gmina Siedlce

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Dzieje się wokół Siedlec10 czerwca na terenie Gminy Siedlce odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Siedlce II kadencji. Tegoroczne wydarzenie spotkało się z większym zainteresowaniem młodzieży niż w poprzednim roku, a liczny udział uczniów potwierdził, że sprawy lokalnej społeczności są dla nich ważne.
reklama

Kampania wyborcza oraz samo głosowanie zgromadziły młodych mieszkańców gminy, którzy z zaangażowaniem przedstawiali swoje pomysły i wybierali swoich reprezentantów. Młodzież podkreśla, że działalność Młodzieżowej Rady Gminy ma znaczenie, ponieważ zgłaszane przez nią wnioski i inicjatywy są brane pod uwagę przez samorząd i realizowane w miarę dostępnych możliwości.

W skład Młodzieżowej Rady Gminy Siedlce II kadencji weszło 17 przedstawicieli wszystkich szkół znajdujących się na terenie gminy. Nowo wybrani radni będą pełnić funkcję doradczą, inicjatywną i opiniotwórczą, współpracując z władzami samorządowymi oraz podejmując działania na rzecz młodych mieszkańców.

W poszczególnych okręgach wyborczych mandaty otrzymali:

Okręg nr 1 – Zespół Oświatowo-Wychowawczy w Białkach:

reklama
  • Aleksander Ulicki

  • Gabriel Dmowski

Okręg nr 2 – Zespół Oświatowy w Nowych Iganiach:

  • Oliwier Dobroch

  • Patrycja Chojecka

  • Antoni Zachoszcz

Okręg nr 3 – Zespół Oświatowy w Golicach:

  • Antoni Chrupek

  • Zofia Łazuga

Okręg nr 4 – Zespół Oświatowy w Pruszynie:

  • Tymoteusz Gorzała

  • Iza Lewczuk

Okręg nr 5 – Zespół Oświatowy w Stoku Lackim:

  • Miłosz Ziółkowski

  • Adam Marciniuk

  • Piotr Koprowski

Okręg nr 6 – Zespół Oświatowo-Wychowawczy w Strzale:

reklama
  • Gabriela Suchodoła

  • Nikola Dorosz

Okręg nr 7 – Zespół Oświatowy w Żelkowie-Kolonii:

  • Alicja Gołęgowska

  • Milena Wołoszka

  • Alan Dybciak

Utworzenie nowej kadencji Młodzieżowej Rady Gminy Siedlce stanowi kolejny krok w rozwijaniu aktywności obywatelskiej młodych mieszkańców. Rada będzie reprezentować ich potrzeby, wspierać lokalne inicjatywy oraz stanowić przestrzeń do dialogu pomiędzy młodzieżą a samorządem.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo