Pogoń Siedlce sprawiła pucharową niespodziankę!

Autor:

Pogoń Siedlce sprawiła pucharową niespodziankę! - Zdjęcie główne

Radość Pogoni po wygranej

Sport Pogoń Siedlce po raz drugi z rzędu ograła I-ligowca w Pucharze Polski. Ponownie w rozmiarze 3:1.

Trener Damian Guzek nie mógł skorzystać z wszystkich zawodników, ale każdy kto pojawił się na boisku gryzł murawę. Szczególnie imponujące było początkowe 25 minut. Pogoniści strzelili w tym czasie dwie bramki. Pierwszą Damian Nowak po dograniu Cezarego Demianiuka, a przy drugiej asystent zmienił się w strzelca. Kluczowe przy golu Demiana było zgranie Tomasza Lewandowskiego.

Chrobry próbował się odgryźć, ale do przerwy przegrywał 0:2.

W przerwie w szatni głogowian musiało być gorąco. Były trener Legii Warszawa, Marek Gołębiewski dokonał aż czterech zmian na półmetku rywalizacji. To jednak nie odmieniło losów meczu. Chrobry próbował, ale nie miał argumentów. Do tego siedlczanie grali skutecznie i ofiarnie w obronie. W 80 minucie stało się jasne, że wygranej Pogoni nic nie odbierze po dublecie Nowaka. Snajper Pogoni trafił z głowy po centrze Damiana Szuprytowskiego z kornera. Wynik spotkania na 1:3 ustalił Sebastian Steblecki z rzutu karnego.

21 października o 12:00 Pogoń pozna rywala w 1/8 finału.

Pogoń Siedlce - Chrobry Głogów 3:1 (2:0)

Bramki: Nowak 15, 80, Demianiuk 25 - Steblecki 90+8 (k)

Pogoń: Kowynia - Kołoczek, Lewandowski, Rutkowski, Fiedosewicz - Bujalski (74 Marcinho), Sinior, Włodyka (75 Szuprytowski), Wicenciak (84 Grochowski), Demianiuk - Nowak (88 Mucha)