Pogoń Siedlce pokusiła się o nie lada sensację

Autor: | Zdjęcie: Waldemar Chróściel / MKS Pogoń Siedlce

Pogoń Siedlce pokusiła się o nie lada sensację - Zdjęcie główne

Zwycięska drużyna na słupach | foto Waldemar Chróściel / MKS Pogoń Siedlce

Sport Ten mecz przejdzie do historii! Siedleccy rugbiści wygrali 21:20 z Ogniwem Sopot, liderem Ekstraligi.

Od początku spotkania widać było, że siedlczanie nie żartuję. Po zaledwie czterech minutach gry Pogoniści zanotowali premierowe przyłożenie. Jego autorem był Giorgi Maisuradze. Gospodarze nie zwalniali tempa i do przerwy prowadzili 15:5.

Druga połowa należała do Ogniwo, które sięgnęło do rezerwy wypełnionej reprezentantami Polski. Na sekundy przed końcem sopocianie prowadzili 20:18. W tym momencie wyszedł charakter Pogonistów, którzy czuli, że są w stanie ograć faworyta. Po karnym Mamuki Chanchibadze siedlczanie wpadli w zasłużony szał radości.

Kolejnym rywalem Pogoni powinna być Skra Warszawa, jednak z powodu problemów rywali mecz prawdopodobnie nie dojdzie do skutku.

Awenta MKS Pogoń Siedlce – Ogniwo Sopot 21:20 (15:5)

Punkty: Mamuka Chanchibadze 11 (3 K, pd), Giorgi Maisuradze 5 (P), Przemysław Rajewski 5 (P) – Dwayne Burrows 5 (P), Wojciech Piotrowicz 5 (K, pd), Adam Piotrowski 5 (P), Adrian Seerane 5 (P)

Pogoń: 1. Rati Asatiani, 16. Kostiantyn Guriłow, 3. Petelo Po’uhila, 24. Giorgi Maisuradze, 5. Bartłomiej Bareja (60, 20. Arkadiusz Radzikowski), 6. Igor Struchkowśkyj, 7. Grzegorz Muszyński, 8. Eduard Wertyłećkyj, 9. Adam Dudek, 10. Mamuka Chanchibadze, 14. Kacper Boruc, 13. Kacper Skup (41, 22. Mateusz Dąbrowski), 12. Przemysław Rajewski, 15. Łukasz Korneć, 11. Tomasz Biernacki