Krótka pucharowa przygoda Pogoni Siedlce

Autor: | Zdjęcie: SportSiedlce.pl

Krótka pucharowa przygoda Pogoni Siedlce - Zdjęcie główne

Wyjściowa jedenastka Pogoni na mecz pucharowy | foto SportSiedlce.pl

SportPodopieczni Marka Brzozowskiego przegrali 1:3 z Podbeskidziem Bielsko-Biała w meczu I rundy Pucharu Polski.

W poprzednim sezonie siedlczanie dotarli aż do ćwierćifnału, jednak tym razem nie powtórzą tego sukcesu. Przeszkodą nie do pokonania dla Pogoni okazało się Podbeskidzie Bielsko-Biała. Górale objęli w 21 minucie prowadzenie po rzucie rożnym i celnej główce Martina Chlumecky'ego. Pogoń jeszcze przed przerwą doprowadziło do remisu za sprawą Damiana Nowaka.

W drugiej połowie strzelali już tylko piłkarze Grzegorza Mokrego. W 63 minucie po ogromnym zamieszaniu piłkę do bramki gospodarzy wpakował Jan Hlavica. Pogoń próbowała wyrównać, a co za tym idzie przedłużyć mecz o dogrywkę, ale jej się to nie udało. W ostatniej akcji meczu wynik na 3:1 ustalił Bartosz Bida.

29 września Podbeskidzie pozna rywala w kolejnej rundzie, a Pogoń może skupić się na lidze. 1 października o 19:23 siedlczanie zagrają w Grudziądzu z Olimpią.

Pogoń Siedlce – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3 (1:1)

Bramki: Damian Nowak 32 – Martin Chlumecký 21, Jan Hlavica 63, Bartosz Bida 90

Pogoń: 97. Jakub Kowynia – 24. Dawid Burka, 31. Ernest Dzięcioł, 26. Jakub Okusami – 6. Krystian Miś, 11. Lukáš Hrnčiar (86, 7. Damian Szuprytowski), 99. Bartosz Wicenciak (66, 16. Jakub Sinior), 19. Piotr Pyrdoł (76, 29. Danny Babor), 56. Cezary Demianiuk, 20. Cezary Bujalski (66, 4. Przemysław Misiak) – 9. Damian Nowak.