Pogoń Siedlce wydarła remis Kotwicy

Autor: | Zdjęcie: SportSiedlce.pl

Pogoń Siedlce wydarła remis Kotwicy - Zdjęcie główne

Kibice Pogoni na meczu z Kotwicą | foto SportSiedlce.pl

SportPogoń Siedlce wróciła na własny stadion po 28 dniach przerwy. Warto było czekać, bo mecz z Kotwicą Kołobrzeg przyniósł wiele emocji.

Od początku spotkania lepiej prezentowała się Kotwica. Gości z dalekiego Kołobrzegu niespodziewanie napędziła przymusowa zmiana. Filipe Oliveira, który w pierwszym kwadransie wszedł z ławki w pierwszej połowie zanotował asystę i strzelił gola. Portugalczyk w 34 minucie zanotował kluczowe podanie do Cezarego Polaka, zaś w 40 minucie dobił strzał Olafa Nowaka. Tuż przed zejściem do szatni Pogoń powinna strzelić gola kontaktowego, ale Przemysław Misiak jakimś cudem przestrzelił po przebojowej akcji i dograniu Cezarego Demianiuka.

W przerwie, dzięki zmianom, Pogoń została przestawiona na bardziej ofensywne tory. Na efekt przyszło poczekać do 69 minuty, kiedy Demianiuk wywalczył i wykorzystał jedenastkę. Kotwica błyskawicznie odpowiedziała za sprawą Jonathana Juniora. Wydawało się, że Pogoń jest na łopatkach, ale końcówka należała do siedlczan. Dwa dośrodkowania Damiana Szuprytowskiego, skuteczność Damiana Nowaka oraz Roberta Majewskiego i w dwie minuty z 1:3 zrobiło się 3:3. Na walkę o wygraną zabrakło Pogoni czasu.

26 września o 15:00 Pogoń podejmie Podbeskidzie Bielsko-Biała w ramach I rundy Pucharu Polski.

II liga: Pogoń Siedlce - Kotwica Kołobrzeg 3:3 (0:2)

Bramki: Cezary Demianiuk 69 (k), Damian Nowak 88, Robert Majewski 90 - Cezary Polak 34, Filipe Oliveira 40, Jonathan Júnior 70

Pogoń: 1. Jakub Burek - 14. Dawid Burka, 31. Ernest Dzięcioł, 3. Robert Majewski - 4. Przemysław Misiak (46, 20. Cezary Bujalski), 43. Lukáš Hrnčiar (46, 9. Damian Nowak), 16. Jakub Sinior (67, 99. Bartosz Wicenciak), 7. Damian Szuprytowski, 18. Piotr Pyrdoł (56, 21. Mateusz Majewski), 10. Krystian Miś - 56. Cezary Demianiuk.