Drugi z rzędu triumf Pogoni. Utrzymanie coraz bliżej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportSiedlczanie zrewanżowali się Elanie za jesienną porażkę. Drużyna Bartosza Tarachulskiego zwyciężyła 3:1.

Po 28. kolejce Pogoń ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Niebiesko-biali po dzisiejszej wygranej awansowali na ósme miejsce w tabeli. Co ciekawe, mają zaledwie cztery punkty straty do Bytovii Bytów, która zajmuje miejsce barażowe.

- Przed nami środowe spotkanie z Olimpią Elbląg. Chcielibyśmy triumfować, przedłużyć passę triumfów, a wtedy utrzymanie byłoby na wyciągnięcie ręki - mówi Przemysław Sałański, asystent trenera.

Po wygranej w Stargardzie gracze Pogoni chcieli przywitać się z powracającą na trybuny publicznością. Pół tysiąca osób miała powody do zadowolenia. Wprawdzie w pierwszej połowie gole nie padły, jednak początek drugiej połowy był zabójczy.

Goście z Torunia mogli objąć prowadzenie tuż po zmianie stron, lecz Dominik Kościelniak zmarnował "setkę". W odpowiedzi nasi gracze zrobili to, co do nich należało. Norbert Wojtuszek obsłużył podaniem Macieja Firleja, który nie dał szans Pawłowi Sokołowi. Niedługo później gracze Tarachulskiego ponownie mieli powody do zadowolenia. Adam Mójta zacentrował w pole karne, a tam w najlepszym miejscu znalazł się Oskar Repka. 21-latek zdobył debiutancką bramkę w barwach Pogoni w swoim 16. występie w ekipie z Siedlec.

Rywale nie poddali się i próbowali zmienić niekorzystny wynik. Udało się to w 82 minucie. Wówczas kontaktowe trafienie zaliczył Kościelniak. Mikołaj Smyłek nie miał szans. Od czego są rezerwowi? W 77 minucie na boisku pojawił się Artur Balicki, zaś w 83 Kacper Falon. Akcja dwóch zawodników z ławki postawiła kropkę nad "i".

Pogoń Siedlce – Elana Toruń 3:1 (0:0)

Bramki: Firlej 58', Repka 64', Falon 86' – Kościelniak 82'.

Pogoń: Smyłek – Sadzawicki, Očenáš, Wełna, Mójta – Wojtuszek (89', Romanowicz), Repka, Marciniec (83' Falon), Walków (77' Balicki), Więdłocha (74' Olszewski), Firlej.

Elana: Sokół – Stryjewski, Bierzało, Onsorge, Świeciński (70' Boniecki) – B. Machaj (70' Górka), Kryszak, Hrnčiar (76' Pisarek), Kołodziej (90' Jóźwicki), Kościelniak, F. Kozłowski.

Żółte kartki: Očenáš, Firlej - Kryszak, Bierzało.

Sędziował: Gąsiorowski (Biała Podlaska).