Pogoń na autostradzie do I ligi | foto MKP Pogoń Siedlce

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Pogoń Siedlce po wygranej 2:0 z rezerwami Zagłębia Lubin znajduje się już przed uchylonymi wrotami do I ligi.

Pogoniści w ostatnich meczach byli na bakier ze skutecznością, więc trener Marek Brzozowski postawił w Lubinie na ofensywne zestawienie. To się opłaciło. Od pierwszych minut siedlczanie zepchnęli rywali do defensywy. Po kwadransie gry Lukas Hrnciar przymierzył z rzutu wolnego. Do bramki rywali trafił też Jakub Sinior, ale chwilę wcześniej wybrzmiał gwizdek sędziego. W 23 minucie Pogoń powinna prowadzić 2:0. Cezary Demianiuk podszedł do jedenastki podyktowanej za zagranie ręką przez Igora Orlikowskiego, lecz Szymon Weirauch wyczuł intencje strzelca.

W drugiej połowie Pogoń oddała inicjatywę rywalom. Zagłębie II miało kilka okazji, lecz albo brakowało precyzji, albo dobrze spisywał się Jakub Burek. W końcówce rezerwowy Hubert Derlatka mógł dobić Miedziowych, ale z kilku metrów ostemplował poprzeczkę. Skończyło się na 2:0 dla Pogoni.

13 maja o 18:15 Pogoń podejmie GKS Jastrzębie. W razie wygranej awans i porażki lub remisu KKS Kalisz awans stanie się faktem.

Zagłębie II Lubin – Pogoń Siedlce 0:2 (0:2)

Bramki: Lukáš Hrnčiar 15, Cezary Demianiuk 37

W 23 minucie Cezary Demianiuk (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (Szymon Weirauch obronił).

Pogoń: 1. Jakub Burek – 4. Przemysław Misiak, 14. Dawid Burka, 31. Ernest Dzięcioł – 20. Cezary Bujalski (59, 23. Hubert Derlatka), 16. Jakub Sinior, 43. Lukáš Hrnčiar (59, 18. Piotr Pyrdoł), 7. Damian S