Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Siedlcach jest placówką publiczną z ponad stuletnią tradycją. Zapewnia edukację, terapię oraz wychowanie dzieciom i młodzieży z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim.
Porozumienie ma na celu zwiększenie uczestnictwa studentów Uniwersytetu w Siedlcach w praktycznym kształceniu, przygotowującym do wykonywania zawodu nauczyciela oraz umożliwienie zdobywania cennego doświadczenia, niezbędnego w późniejszej pracy zawodowej. Podpisanie umowy to również szansa na realizację wspólnych projektów naukowo-dydaktycznych.
Uniwersytet zobowiązał się do udzielania merytorycznego wsparcia w obszarze pedagogiki integracyjnej, socjalizacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością.
Ze strony uniwersytetu jednostką organizacyjną na bieżąco współpracującą z ośrodkiem będzie Instytut Pedagogiki, a koordynatorem realizacji umowy jest dr Sabina Wieruszewska-Duraj.
W uroczystości uczestniczyli dr hab. Stanisław Topolewski, prof. uczelni - Dziekan Wydziału Nauk Społecznych, dr Agnieszka Araucz-Boruc – prodziekan ds. kształcenia Wydziału Nauk Społecznych, dr hab. Anna Klim-Klimaszewska, prof. uczelni - dyrektor Instytutu Pedagogiki, dr Monika Niedziółka – Dyrektor Centrum Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami i dr Sabina Wieruszewska-Duraj, pełnomocnik rektora do spraw kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela oraz Agata Teley, reprezentująca Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Siedlcach.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.