Reklama

Reklama

W siedleckim Zakładzie Karnym o tendencjach na rynku pracy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ZK Siedlce

W siedleckim Zakładzie Karnym o tendencjach na rynku pracy - Zdjęcie główne

Za murami o rynku pracy | foto ZK Siedlce

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Siedlec Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Siedlcach we współpracy z pracownikami Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Siedlcach przeprowadzili program resocjalizacji z zakresu aktywizacji zawodowej i promocji zatrudnienia adresowany do recydywistów penitencjarnych.

Reklama

Kadra siedleckiej jednostki penitencjarnej już w początkowej fazie wykonywania kary pozbawienia wolności diagnozuje deficyty występujące u poszczególnych więźniów, które wymagają korekcji. Bardzo często jest to brak umiejętności efektywnego funkcjonowania na współczesnym rynku pracy i wiedzy o panujących na nim, aktualnych tendencjach. Aktywizacja zawodowa i promocja zatrudnienia to jedna z form resocjalizacji skazanych systematycznie realizowana w Zakładzie Karnym w Siedlcach. Osadzeni, którzy wymagają aktywizacji w sferze aktywności zawodowej kierowani są do uczestnictwa w specjalnie dedykowanych dla nich zajęcaich. 

W programie resocjalizacji z zakresu aktywizacji zawodowej i promocji zatrudnienia "Klub Pracy" wzięła udział grupa ośmiu recydywistów penitencjarnych. Skazani zdobyli wiedzę jak intencjonalnie stosować poszczególne techniki poszukiwania pracy, zapoznali się z aktualnymi tendencjami na rynku pracy, a także nauczyli się tworzyć dokumenty aplikacyjne. Podkreślenia wymaga, że niejednokrotnie tego rodzaju zajęcia były pierwszą sposobnością w życiu osób pozbawionych wolności do stworzenia listu motywacyjnego bądź CV. 

Szkolenie ukierunkowane było na nabycie umiejętności efektywnego poszukiwania pracy po opuszczeniu więzienia, ale także aktywizację zawodową skazanych zmierzającą do wzbudzenia potrzeby podniesienia kwalifikacji zawodowych oraz wykonywania pracy już podczas pobytu w warunkach izolacji więziennej. Działania Służby Więziennej pozwalają maksymalizować szanse skazanych na właściwie funkcjonowanie w społeczeństwie po odbyciu kary pozbawienia wolności. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy