Współpraca Zakładu Karnego z Uniwersystetem Przyrodniczo-Humanistycznym to z jednej strony spotkania ze studentami w aulach czy udział jednostki penitencjarnej w giełdach pracy organizowanych przez uczelnię wyższą, a z drugiej wizyty studyjne studentów wraz z wykładowcami za wysokim murem. Pod opieką dra Jana Świerczewskiego oraz dra Grzegorza Wierzbickiego studenci kierunku kryminologia zostali zapoznani ze strukturą organizacyjną Służby Więziennej, zadaniami stawianymi przed wspomnianą formacją mundurową i jej misją. Na przykładzie siedleckiej jednostki penitencjarnej zapoznali się z funkcjonowaniem i specyfiką zakładu karnego typu zamkniętego dla recydywistów penitencjarnych. Spotkanie było okazją by przybliżyć studentom kryteria przyjęć do Służby Więziennej oraz zdefiniować korzyści płynące ze slużby w naszej formacji mundurowej.
CZYTAJ WIĘCEJ Gdy dobro rodzi dobro. Przykład z SP nr 10 w Siedlcach
Słuchaczom przedstawiono podstawowe zasady regulujące odbywanie kary pozbawienia wolności oraz stosowania tymczasowego aresztowania. Ponadto zostali zapoznani z ofertą resocjalizacyjną adresowaną do skazanych w Zakładzie Karnym w Siedlcach, w szczególności z prowadzonymi w jednostce programami resocjalizacji, formami zatrudnienia więźniów, realizowanymi projektami kulturalno-oświatowymi czy szkoleniami zawodowymi dla osób pozbawionych wolności. W ramach wizyty studyjnej słuchacze uczelni wyższej mogli obejrzeć część terenu zakładu karnego.
Tego rodzaju spotkania pozwalają przedstawić Służbę Więzienną jako atrakcyjnego pacodawcę oraz zaakcentować, iż jest to trzecia co do wielkości formacja mundurowa w Polsce, która pełni istotną funkcję w strukturach bezpieczeństwa państwa. Chroni społeczeństwo przed sprawcami przestępstw osadzonymi w zakładach karnych i aresztach śledczych, nie tylko izolując ich, lecz także przygotowując do powrotu i poprawnego w nim funkcjonowania.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.