Reklama

Reklama

Kłopoty z remontem basenu przy SP nr 8 w Siedlcach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UM Siedlce

Kłopoty z remontem basenu przy SP nr 8 w Siedlcach - Zdjęcie główne

Koszty zadania wyliczono na 14,3 mln zł, tańsza oferta nie przekraczała tej kowty | foto UM Siedlce

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Siedlec Na inwestycję miasto Siedlce dostało 12 mln zł z Polskiego Ładu, rozstrzygnęło przetarg, ale odwołanie złożyła firma, której oferta nie została wybrana.

Reklama

Modernizacja krytej pływalni w Szkole Podstawowej nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Siedlcach, ul. Pescantina 2 to inwestycja bardzo potrzebna.

 

Miasto Siedlce złożyło wniosek i w pierwszym rozdaniu rządowego programu Polski Ład dostało na zadanie dofinansowanie w wysokości 12 mln zł. Okazało się jednak, że nie jest to wystarczająca kwota – dokładny kosztorys zadania  wykonany na początku roku opiewał na 14,5 mln zł. 

 

- Zakres prac w ramach zadania jest bardzo szeroki – wyjaśniała na konferencji prasowej w magistracie kierownik referatu Inwestycji w UM Elżbieta Wierzbicka. - Obejmuje kompleksowy remont całego budynku. Dotychczasowa niecka żelbetowa ma zostać wymieniona na nową, ze stali nierdzewnej, zamontowane zostaną na nowo wszystkie podłączenia, m.in. system uzdatniania wody. Wyremontowane zostanie całe zaplecze – szatnie, sanitariaty, pomieszczenia dla ratowników. Właściwie wszystko będzie nowe – dodała.

 

Samorząd jest jednak zdeterminowany, by zadanie wykonać, a brakującej kwoty szukać w innych źródłach, skąd można pozyskać pieniądze. Ogłosił przetarg na wykonanie zadania, zgłosiło się dwóch zainteresowanych wykonawców.

 

Miasto wybrało i oceniło jako najkorzystniejszą ofertę firmy Zeltech. Opiewa ona na 13,433 mln zł. Drugą ofertę złożyło konsorcjum firm z liderem Mal-Pol, która była droższa i wyniosła 15,57 mln zł. Zgodnie z warunkami przetargu, wykonawca miał wykonać zadanie w ciągu 11 miesięcy od podpisania umowy.

 

Na rozstrzygnięcie przetargu przyjedzie jednak poczekać. Firma Mal-Pol złożyła odwołanie od decyzji miasta do Krajowej Izby Odwoławczej. Zarzuca konkurentowi m.in., że podwykonawca, który ma wymieniać miskę basenową nie ma wystarczającego doświadczenia w tym zakresie. 

 

Postępowanie odwoławcze oznacza, że procedury się przedłużą.  Ale większym problemem jest to, że zgodnie z warunkami Polskiego Ładu samorządy, które dostały dofinansowanie muszą ogłosić przetarg do połowy sierpnia. Jeśli procedury w KIO się przedłużą i instytucja ta pierwszy przetarg unieważni, to jest duże ryzyko, że dofinansowanie z Polskiego Ładu przepadnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy