reklama
reklama

Służba Więzienna pamięta o Powstańcach Warszawskich

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ZK Siedlce

Służba Więzienna pamięta o Powstańcach Warszawskich - Zdjęcie główne

Porządkowanie grobów przez funkcjonariuszy | foto ZK Siedlce

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z SiedlecW przededniu uroczystości upamiętniających 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Siedlcach porządkowali mogiły Powstańców Warszawskich.
reklama

79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 r. o 17.00, tzw. godzinie „W”. Celem wystąpienia zbrojnego było wyzwolenie stolicy spod niemieckiej okupacji przed wkroczeniem do niej Armii Czerwonej. Ta ważna karta historii Polski stała się symbolem heroizmu Polaków i ich umiłowania wolności.

Służba Więzienna pamięta o Powstańcach Warszawskich 

Wzorem lat ubiegłych funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Siedlcach wraz z koleżankami i kolegami z jednostek Okręgowego inspektoratu Słuzby Więziennej w Warszawie pamiętali o Bohaterach - Powstańcach Warszwskich i w porozumieniu ze "Stowarzyszeniem Odra-Niemen Oddział Mazowiecki" wzięli udział w akcji sprzątania kwater powstańczych na Cmentarzu Wojskowym na Warszwskich Powązkach. Inicjatywa jest wyrazem pamięci o poświęceniu Powstańców w walce o Naszą wolność i suwerenną Polskę. Tego rodzaju działania są także doskonałą okazją, aby być jeszcze bliżej historii i raz jeszcze zaakcentować takie wartości jak: honor, ojczyzna, patriotyzm.

reklama

CZYTAJ WIĘCEJ Godzina W po siedlecku

Edukacja historyczna ważnym elementem procesu resocjalizacji

Podstawową wiedzę o Powstaniu Warszawskim skazani odbywający karę pozbawienia wolności w siedleckiej jednostce penitencjarnej zdobywają dzięki prowadzonym przez kadrę zakładu karnego oddziaływaniom kulturalno-oświatowym, które mają na celu kształtować postawy obywatelskie i patriotyczne. Skazani przebywający w warunkach izolacji więziennej mieli możliwość poznać okoliczności wybuchu Powstania Warszawskiego i jego przebieg dzięki edukacji polegającej na emisji przez więzienny radiowęzeł pogadanki informacyjnej, wykonywaniu różnorodnych plakatów, gazetek tematycznych w oddziałach mieszkalnych, zapoznaniu się z pracami drukowanymi traktującymi o Powstańcach Warszawskich znajdującymi się w księgozbiorze biblioteki zakładu karnego, a także udziale w ogólnozakładowym konkursie upowszechniającym wiedzę o Powstaniu Warszwskim. Poprzez tego rodzaju działania o charakterze kulturalno-oświatowym funkcjonariusze przybliżają osadzonym najważniejsze karty historii naszego kraju i stwarzają optymalne warunki do kształtowania pożądanych cech osobowości wśród skazanych, co z kolei zwiększa ich szanse na efektywne funkcjonowanie w społeczeństwie.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama