Reklama

Reklama

Siedlce: Zapłaciła fałszywą fakturę, jej firma straciła

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja

Siedlce: Zapłaciła fałszywą fakturę, jej firma straciła - Zdjęcie główne

Oszuści są coraz bardziej perfidni | foto Policja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Siedlec Księgowa jednej z siedleckich firm otrzymała fakturę z adresu mailowego łudząco podobnego do e-maila swojego szefa z poleceniem jej zapłaty. Jak się okazało rachunek był fałszywy.

Reklama

Oszuści nie próżnują, cały czas udoskonalają swoje techniki, by ich tożsamość nie wyszła na jaw. Tak też było tym razem. Ukradli tożsamość jednej z firm w kraju, następnie podszyli się pod prezesa siedleckiej firmy, stworzyli adres mailowy łudząco podobny do tego prawdziwego i przesłali księgowej spreparowaną fakturę do zapłaty na kwotę ponad 12 tys. zł. Kobieta z racji tego, że wielokrotnie otrzymywała takie polecenia od szefa drogą mailową, straciła czujność. Ten e-mail nie wzbudził w niej żadnych podejrzeń.

Postąpiła zgodnie z procedurami i zapłaciła należność. Gdy poinformowała zastępcę prezesa o tym fakcie, zadzwonił on do swojego wspólnika i zapytał o tę fakturę, ten zaskoczony poinformował, że nie wysyłał zlecenia zapłaty faktury od tej firmy. Zaczęto więc analizować całą sytuację. Skontaktowali się z firmą, która widniała jako wystawca faktury i dowiedzieli się, że doszło do nadużycia i kradzieży tożsamości ich firmy i to nie oni wystawili tę fakturę. Dodatkowo dostrzegli, że numer konta jest inny niż w poprzednich fakturach oraz adres mailowy prezesa różni się od prawdziwego. Dowiedzieli się, że takich fałszywych faktur zostało wystawionych i rozesłanych znacznie więcej.

Siedlecka firma w taki sposób straciła ponad 12 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy