Reklama

Reklama

Siedlce: trwa projekt dla cudzoziemców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Caritas

Siedlce: trwa projekt dla cudzoziemców - Zdjęcie główne

Projekt dofinansowano w kwocie blisko 700 tysięcy złotych. | foto Caritas

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Siedlec Centrum Integracji Społecznej prowadzone przez Caritas Diecezji Siedleckiej objęło wsparciem 30 uchodźców z Ukrainy.

Reklama

Biorą oni udział w projekcie „Reintegracja społeczno-zawodowa cudzoziemców". Poprzez pomoc w zatrudnieniu socjalnym, doradztwo zawodowe i udział w procesie aktywizacji zawodowej będą mogli się usamodzielnić, a tym samym odnaleźć się na lokalnym rynku pracy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Finał ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna"

Caritas Diecezji Siedleckiej w siedleckim CIS realizuje projekt ,,Reintegracja społeczno-zawodowa cudzoziemców" w ramach Resortowego Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022-2025 „Razem możemy więcej – pierwsza edycja programu aktywizacyjnego dla cudzoziemców na lata 2022-2023" Priorytet I Aktywizacja zawodowa Zadanie 1 Integracja na rynku pracy poprzez aktywizację zawodową i rozwój przedsiębiorczości cudzoziemców poszukujących pracy, planujących otworzenie działalności lub już pracujących/prowadzących działalność, ale wymagających wsparcia.

- Zakończyliśmy już rekrutację na uczestnika Indywidualnego Programu Zatrudnienia Socjalnego (IPZS) naszego najnowszego projektu. Realizuje go obecnie 30 osób z Ukrainy – tłumaczy Agata Ługowska, kierownik Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach.

Głównym celem projektu jest aktywizacja zawodowa oraz integracja i aktywność społeczna cudzoziemców legalnie przebywających w Polsce znajdujących się na terenie powiatu siedleckiego ziemskiego i grodzkiego. Kluczowa tutaj jest integracja na rynku pracy poprzez aktywizację zawodową i rozwój przedsiębiorczości cudzoziemców poszukujących pracy, planujących otworzenie działalności, ale wymagających kompleksowego, systematycznego i zindywidualizowanego wsparcia.

W ramach realizacji zadania przewidziano:
- realizację IPZS w Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach,
- profesjonalne doradztwo zawodowe i wsparcie w procesie aktywizacji zawodowej, a także w zakresie zakładania oraz prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce,
- wsparcie w procesie pośrednictwa pracy i w kontaktach z pracodawcami.

Projekt jest dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Celowego z rezerwy Funduszu Pracy przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w kwocie 685 500,00 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy