Reklama

Reklama

Finał ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Przemysław Turyk

Finał ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna" - Zdjęcie główne

27 litrów krwi oddali funkcjonariusze | foto Przemysław Turyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Siedlec Funkcjonariusze siedleckiej jednostki penitencjarnej oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”.

Reklama

Akcja Honorowego Oddawania Krwi z okazji Narodowego Święta Niepodległości pod hasłem "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna" dotychczas zorganizowana była dziesięciokrotnie. Celem akcji jest propagowanie idei honorowego krwiodawstwa, pozyskanie nowych dawców w oparciu o zasady działania i statut Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej. W akcji chodzi również o zaakcentowanie i wzmocnienie tradycji, która wskazuje, że mundur kojarzony jest z gotowością pomocy drugiemu człowiekowi, służbą narodowi i gotowością oddania krwi dla Ojczyzny. Ponadto udział w projekcie stanowi formę uczczenia Narodowego Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Tegoroczna, jedenasta edycja akcji honorowego dawstwa krwi „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” po raz kolejny realizowana jest w trudnym czasie pandemii COVID-19. Ten okres niejednokrotnie powoduje mniejszą ilość dawców krwi w regionalnych punktach krwiodawstwa. Taki stan to poważne zagrożenie dla pacjentów, którzy wymagają przetoczenia krwi lub jej składników. Dlatego pomoc w ratowaniu życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi w placówkach leczniczych i bankach krwi jest właśnie teraz tak ważna i potrzebna. Podkreślić należy, że dawcy krwi mogą czuć się bezpiecznie, gdyż wprowadzone zostały dodatkowe procedury zapewniające bezpieczną donację.

Funkcjonariusze, pracownicy siedleckiej jednostki penitencjarnej chętnie angażują się w różnorodne akcje pomocowe. Sami organizują różnorodne, charytatywne projekty i aktywnie odpowiadają na zewnętrzne inicjatywy. Bez względu na okoliczności funkcjonariusze Słuzby Więziennej pozostają na służbie drugiemu człowiekowi. Dzięki takim inicjatywom możliwe jest zwiększenie dawców krwi, ukazanie wzorowych postaw, godnych naśladowania przy jednoczesnym niesieniu pomocy innym.

W okresie trwania akcji krew oddało kilkudziesięciu funkcjonariuszy z Zakładu Karnego w Siedlcach, co przełożyło się na 27 litrów zebranej krwi i jej składników.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy