W szkoleniu uczestniczyło 18 pracowników siedleckiego Meditransu. Ćwiczenia koncentrowały się na realnych zagrożeniach, z jakimi mogą spotkać się ratownicy w codziennej pracy, zwłaszcza w zamkniętej przestrzeni ambulansu, gdzie dochodzi do coraz częstszych przypadków agresji ze strony pacjentów.
Funkcjonariusze Policji i instruktor samoobrony pokazali uczestnikom, jak skutecznie, ale i bezpiecznie, reagować na sytuacje zagrożenia, minimalizując ryzyko eskalacji przemocy i dbając jednocześnie o bezpieczeństwo pacjenta oraz członków zespołu medycznego.
Współpraca Policji z ratownikami medycznymi obejmuje nie tylko wspólne interwencje, ale również profilaktykę i wzmacnianie kompetencji w zakresie reagowania na zagrożenia.
Tego typu inicjatywy są niezwykle ważne! Nie możemy zapominać, że ratownicy medyczni codziennie narażają własne zdrowie i życie, by pomagać innym. Ich bezpieczeństwo powinno być priorytetem nas wszystkich.
- Apelujemy również do obywateli o rozsądek i szacunek wobec wszystkich służb ratunkowych. Każdy przypadek agresji wobec ratownika medycznego, policjanta czy strażaka to realne zagrożenie dla osób, które niosą pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna - mówi kom. Ewelina Radomyska z siedleckiej policji.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.