Reklama

Reklama

Pamięć o bohaterach w ZK Siedlce

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Przemysław Turyk

Pamięć o bohaterach w ZK Siedlce - Zdjęcie główne

Więźniowie włączyli się w ważne akcje | foto Przemysław Turyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Siedlec Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Siedlcach zorganizowali akcję Bożonarodzeniowa Kartka dla Kombatanta i zaangażowali w nią osoby pozbawione wolności by dać wyraz pamięci o Bohaterach - Kombatantach, którzy walczyli o Polskę.

Reklama

Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Siedlcach ppłk Tomasz Frankowski przekazał Krzysztofowi Krzemińskiemu, prezesowi Mazowieckiego Oddziału Stowarzyszenia Odra-Niemen, Członkowi Zarządu Fundacji Nie Zapomnij o Nas, które działają m.in. na rzecz środowisk kombatanckich Świąteczne Kartki z Bożonarodzeniowymi Życzeniami przygotowane przez skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w siedleckiej jednostce penitencjarnej.

Za pośrednictwem Mazowieckiego Oddziału Stowarzyszenia Odra-Niemen trafią one do Kombatantów, którzy walczyli o suwerenność i niepodległość Polski. Własnoręcznie wykonane i ozdobione przez skazanych kartki powstały w ramach programu resocjalizacji dla recydywistów penitencjarnych opartego na koncepcji arteterapii z zakresu kształtowania umiejętności społecznych i poznawczych oraz zajęć kulturalno-oświatowych przeprowadzonych przez kadrę działu penitencjarnego. To kolejna inicjatywa kadry siedleckiej jednostki penitencjarnej na rzecz Kombatantów mająca na celu wyrażenie pamięci o Bohaterach, którzy walczyli o niepodległość Polski.

Ponadto świąteczny projekt "Bożonarodzeniowa Kartka dla Kombatanta" doskonale wpisuje się w prowadzone wobec osób pozbawionych wolności oddziaływania penitencjarne mające na celu kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych m.in. poprzez ukazanie w atrakcyjnej formie ważnych kart historii Polski i zaakcentowanie takich wartości jak: honor, ojczyzna, patriotyzm. Skazani chętnie włączali się w zajęcia tworząc własne projekty kartek. Każda kartka jest niepowtarzalna i wyjątkowa, bo własnoręcznie wytworzona i zawierająca życzenia prosto z serca.

Tego rodzaju działania stanowią niezwykle ważny elementy procesu resocjalizacji, gdyż osadzeni przekonują się, że podejmowana przez nch aktywność spotyka się z akceptacją ze strony społeczeństwa. W ten sposób budują poczucie własnej wartości, uczą się konstruktywnego organizowania czasu wolnego, rozwijają umiejętności manualne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy