Reklama

Reklama

Odebrano dwa nowoczesne pojazdy wyprodukowane w Siedlcach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KM

Odebrano dwa nowoczesne pojazdy wyprodukowane w Siedlcach - Zdjęcie główne

45 pojazd już gotowy | foto KM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Siedlec W drugiej połowie listopada zostały odebrane kolejne dwa nowoczesne pojazdy wyprodukowane dla Kolei Mazowieckich przez siedlecką spółkę Stadler Polska.

Reklama

21 listopada w Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Warszawa Grochów zostały podpisane końcowe protokoły techniczne pojazdów o numerach 44 oraz 45. Pojazdy wyprodukowano w ramach czwartej z pięciu umów wykonawczych zawartych pomiędzy spółką Koleje Mazowieckie a Stadler Polska. Umowa zawarta w I kwartale 2021 r. obejmowała  dostawę 15 sztuk ezt typu FLIRT. Wszystkie pojazdy zostały dostarczone, tym samym czwarta umowa wykonawcza została zrealizowana w całości. Wartość umowy to prawie 500 mln zł brutto. Projekt uzyskał dofinansowanie z POIiŚ 2014-20  w wysokości około 202 mln zł.

– W tym roku zakończyliśmy odbiory pojazdów z III umowy oraz w całości zrealizowaliśmy IV umowę wykonawczą. Mamy już 45 nowoczesnych i komfortowych FLIRTÓW, a ostatnie udało się odebrać nawet tydzień przed planowanym terminem. Dzięki bardzo dobrej współpracy z firmą Stadler Polska realizujemy politykę taborową zgodnie z zaplanowanymi założeniami oraz inwestujemy w rozwój Spółki. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu i mam nadzieję, że kolejne pojazdy przeznaczone do obsługi mazowieckich połączeń również będą dostarczane terminowo – powiedział Robert Stępień, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny.

Nowoczesne ezt serii ER160 produkowane przez firmę Stadler zostały wykonane z lekkich stopów aluminiowych, co wpływa na niższe zużycie energii oraz mniejsze zanieczyszczenie środowiska i jest bardzo ważne w obecnych czasach. Natomiast zastosowanie nowych technologii oraz wyposażenie pojazdów, m.in. w defibrylatory AED, znacząco przyczynia się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa i komfortu podróży.

– Rozpoczynając działalność przewozową KM miały do dyspozycji około 170, głównie wysłużonych, ezt. Teraz mamy łącznie 319 pojazdów, z czego ponad 50 procent to nowo zakupione, a nowoczesne FLIRTY stanowią prawie 20 procent ilostanu taborowego KM. To efekt przemyślanej strategii Kolei Mazowieckich poprawiający wizerunek Spółki, a przede wszystkim rezultat polepszający warunki podróżowania na Mazowszu – podkreśla Czesław Sulima, Członek Zarządu, Dyrektor Eksploatacyjny.

– Bardzo się cieszę, że nasza współpraca z Kolejami Mazowieckimi przebiega tak sprawnie. Kończymy dziś realizację czwartej z pięciu umów wykonawczych zawartych z naszym Klientem, a pojazdy trafiają do przewoźnika kilka dni przed terminem kontraktowym. W obecnej, trudnej sytuacji rynkowej to bardzo pozytywna wiadomość. Wiem, że nasze FLIRTY cieszą się dużą sympatią pasażerów, co jest dla nas powodem do dumy i satysfakcji. Cieszymy się, że dzięki innowacyjnym pojazdom Stadlera zmienia się oblicze polskiej kolei, która staje się coraz bardziej nowoczesna, bezpieczna i komfortowa. To dobry kierunek, tą drogą będziemy dalej podążać – powiedział Tomasz Prejs, Prezes Zarządu Stadler Polska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy