reklama
reklama

O rywalizacji mocarstw w siedleckim Muzeum Regionalnym

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Regionalne

O rywalizacji mocarstw w siedleckim Muzeum Regionalnym - Zdjęcie główne

Na czym polega polityczna gra o Europę Środkową? | foto Muzeum Regionalne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Siedlec13 grudnia o 17.30 w Muzeum Regionalnym odbędzie się spotkanie z prof. Bogdanem Góralczykiem.
reklama

Na spotkaniu zostanie poruszony temat dynamicznej sytuacji geopolitycznej z naciskiem na skutki nowej gry mocarstw na sytuację w naszym regionie.

Profesor Góralczyk z urodzenia jest siedlczaninem. Należy do grona najwybitniejszych polskich politologów i sinologów. Jest absolwentem dziennikarstwa i sinologii w Instytucie Orientalistycznym Wydziału Neofilologii na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1991-1998 rezydował na placówce dyplomatycznej na Węgrzech.

Następnie w latach 2003-2008 piastował funkcję ambasadora RP w Królestwie Tajlandii, Republice Filipin i Związku Myanmar (wcześniej Birma). Pełnił funkcję Szefa Gabinetu ministra Spraw Zagranicznych RP.

reklama

Specjalizuje się we współczesnych stosunkach międzynarodowych i zajmuje się zwłaszcza takimi zagadnieniami jak: globalne wyzwania, Chiny, Węgry, Azja Wschodnia i Południowo- Wschodnia na arenie światowej, integracja europejska i pozycja międzynarodowa Unii Europejskiej.

Autor wielu znakomitych publikacji książkowych i artykułów prasowych. Niedawno wydał unikatowy na naszym rynku wydawniczym „Chiński Tryptyk”, czyli trzy tomy o współczesnych Chinach. Wykłady prowadził w wielu instytutach naukowych i uczelniach na świecie, szczególnie w Europie i Azji.

Wstęp 2 zł.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama