reklama
reklama

Efekt współpracy ZK Siedlce i Nadleśnictwa Siedlce

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZK Siedlce

Efekt współpracy ZK Siedlce i Nadleśnictwa Siedlce - Zdjęcie główne

Pożytek dla wszystkich | foto ZK Siedlce

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z SiedlecZakład Karny w Siedlcach i Nadleśnictwo w Siedlcach zrealizowali kolejną wspólną inicjatywę na rzecz środowiska przyrodniczego angażując kilkunastu skazanych w akcję sadzenia lasu w Leśnictwie Kotuń.
reklama

Kilkunastu skazanych pod nadzorem funkcjonariuszy Służby Więziennej i pracowników Nadleśnictwa Siedlce posadziło 1500 drzewek (sosna i świerk) na obszarze 0,3 ha w Leśnictwie Kotuń. Nowy las jest kolejnym efektem podpisanego przez obie strony porozumienia o współpracy, które przewiduje podejmowanie działań na rzecz środowiska przyrodniczego. Wspólne działania dotyczą prowadzenia oddziaływań resocjalizacyjnych wobec osób pozbawionych wolności. Oprócz akcji sadzenia lasów skazani uczestniczą w edukacji ekologicznej, którą prowadzą przedstawiciele Nadleśnictwa Siedlce.

Praca skazanych jest bardzo ważnym elementem polskiego systemu penitencjarnego. Działania podejmowane przez kadrę siedleckiej jednostki penitencjarnej oraz leśników Nadleśnictwa Siedlce sprzyjają wzbudzeniu w każdym skazanym woli współdziałania w kształtowaniu jego społecznie pożądanych postaw, w szczególności poczucia odpowiedzialności oraz potrzeby przestrzegania porządku prawnego i tym samym powstrzymania się od powrotu do przestępstwa. Praca społecznie użyteczna ma nie tylko wymiar resocjalizacyjny, ale też społeczny. Skazani poprzez pracę spłacają dług, realizują zadośćuczynienie względem społeczeństwa. Dodatkowo wspólne inicjatywy niosą szereg konkretnych działań na rzecz lokalnych społeczności siedleckiego regionu.

reklama

Służba Więzienna ma świadomość, że kontakt z przyrodą połączony z wykonywaniem przez skazanych pracy społecznie użytecznej niesie za sobą wiele korzyści. Inicjatywy na rzecz środowiska przyrodniczego stanowią niezwykle ważny element procesu resocjalizacji. Skazani przekonują się, że podjęty przez nich wysiłek spotyka się z akceptacją ze strony społeczeństwa. Inicjatywa była doskonałą okazją do kształtowania w osobach pozbawionych wolności potrzeby dbałości o otaczającą nas przyrodę, budowania w skazanych poczucia własnej wartości. Ponadto akcje sadzenia drzew uczą osadzonych konstruktywnego organizowania czasu wolnego i stwarzają warunki do kształtowania nawyku permanentnej pracy.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama