Reklama

Reklama

„Dzień Dobra" w Caritas Diecezji Siedleckiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Caritas

„Dzień Dobra" w Caritas Diecezji Siedleckiej - Zdjęcie główne

Dzień Dobra już 22 kwietnia | foto Caritas

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Siedlec Caritas Diecezji Siedleckiej już po raz drugi będzie obchodzić „Dzień Dobra" - coroczne święto wszystkich Caritas w Polsce.

Reklama

22 kwietnia o10:30 w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia – Matki Jedności w Kodniu spotkają się na wspólnym świętowaniu pracownicy, uczestnicy, podopieczni oraz wolontariusze Caritas. Dodatkowo, z okazji „Dnia Dobra" 13 placówek Caritas zorganizuje Dni Otwarte, a 31 Szkolnych Kół Caritas i dwie świetlice Caritas włączą się w akcję lokalnie w swoich miejscowościach. Święto honorowym patronatem objął biskup siedlecki Kazimierz Gurda

„Dzień Dobra" to święto, które powstało, aby pokazać, jak dużo dobra dzieje się codziennie w Caritas przez cały rok. Jest to okazja do zauważenia i dowartościowania wszystkich, którzy wkładają swoje serce i pracę, by pomagać innym. Hasło, które nam przyświeca, to „spotkanie". „Dzień Dobra" będzie spotkaniem z Chrystusem, braćmi i siostrami i z samym sobą. 

Podczas spotkania odbędzie się msza św., którą poprowadzi biskup siedlecki Kazimierz Gurda. 

- Chcemy tego dnia pokazać, jak dużo dobra dzieje się wokół nas, i promować wolontariat Caritas. Podczas corocznych spotkań będziemy tworzyć i pielęgnować relacje w organizacji, by jeszcze lepiej wspólnie wspierać potrzebujących, ubogich i samotnych. Będzie to okazja, aby w jednym miejscu spotkały się wszystkie nasze placówki – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej. 

W ramach „Dnia Dobra" powstały na terenie diecezji siedleckiej „Bijące Serca", czyli lokalne inicjatywy, które przygotują osoby związane z Caritas. Zaliczamy do nich Dni Otwarte, organizowane przez 13 placówek Caritas oraz wydarzenia przygotowane przez 31 Szkolnych Kół Caritas, dwie świetlice Caritas, a wśród nich: kiermasze, prezentacje, zawody sportowe, gry i zabawy. 

Więcej informacji: Sekretariat Caritas Diecezji Siedleckiej, tel. (25) 640-71-30 oraz www.dziendobra.pl .

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy