Reklama

Reklama

Zgłoś autobus do kontroli

Opublikowano: czw, 12 lip 2018 09:02
Autor:

Zgłoś autobus do kontroli - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Okres letni to czas wzmożonych wyjazdów dzieci i młodzieży.

Reklama

Mając na względzie potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa podczas przejazdów na zorganizowane formy wypoczynku, mazowiecka Policja informuje o możliwość zgłoszenia do kontroli autobusu przewożącego dzieci i młodzież.

Kontrole będą przeprowadzane przez policjantów po uprzednim zgłoszeniu dokonanym telefonicznie. Sposób „zamawiania" kontroli opisano poniżej.

Sposób zgłoszenia kontroli na Policje

Zgłoszenia można dokonać telefonicznie. Po skontaktowaniu się dyżurnym uzyskacie Państwo informacje, co do sposobu dalszego postępowania w konkretnej jednostce Policji. Aktualne numery kontaktowe do właściwej miejscowo jednostki Policji można uzyskać za pomocą aplikacji mobilnej „Moja Komenda".

Zaleca się, aby zgłoszenie kontroli autobusu dokonać, co najmniej na 5 dni przed planowanym wyjazdem.

Zgłoszenie winno zawierać:

 • dane osoby zgłaszającej,
 • dane organizatora i przewoźnika,
 • numer telefonu kontaktowego,
 • datę wyjazdu,
 • miejsce i godzinę wyjazdu,
 • numer rejestracyjny autokaru.

Zgłoszony do kontroli autobus winien zostać podstawiony w wyznaczonym miejscu minimum 40 minut przed planowanym wyjazdem, za względu na czas niezbędny na wykonanie czynności kontrolnych.

Sam też możesz sprawdzić autobus

Jednocześnie mundurowi informują, iż Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło serwis „BEZPIECZNY AUTOBUS", w którym każdy, dysponując jedynie numerem rejestracyjnym pojazdu, może samodzielnie sprawdzić podstawowe dane na temat autobusu lub autokaru, a w tym:

 • czy posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC,
 • czy posiada ważne obowiązkowe badanie techniczne,
 • dane techniczne, takie jak dopuszczalna liczba miejsc czy masa pojazdu,
 • stan licznika podczas ostatniego przeglądu technicznego,
 • czy pojazd nie jest oznaczony obecnie w bazie jako wyrejestrowany, wycofany z ruchu lub kradziony.
 • Dane w serwisie pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Jest to rejestr prowadzony przez Ministra Cyfryzacji na podstawie ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Punkt kontroli autobusów w Siedlcach: KMP w Siedlcach - parking ul. Wiszniewskiego 4 (Nowe Kino Siedlce)

W trosce o bezpieczeństwo osób wybierających się na wypoczynek autobusami funkcjonariusze apelują do organizatorów wyjazdów, aby zobowiązali przedsiębiorców wykonujących przewóz do wykonywania cząstkowego badania technicznego sprawności układu hamulcowego oraz układu kierowniczego autobusu. Tylko stacja diagnostyczna dysponuje odpowiednimi urządzeniami do kompleksowych i dokładnych badań stanu technicznego pojazdów. Badanie takie winno być wykonane w okresie maksymalnie na 24 godziny przed planowanym wyjazdem. Potwierdzenie przeprowadzonego badania kierowca winien posiadać podczas wykonywania przewozu oraz kontroli autobusu.

Posiadanie potwierdzenia przeprowadzenia badań cząstkowych pozwoli skrócić czas kontroli dokonywanej przez Policję do niezbędnego minimum.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.