Reklama

Zaatakował policjanta młotkiem

Opublikowano: pt, 29 wrz 2017 09:08
Autor: | Zdjęcie: www.mazowiecka.policja.gov.pl

Zaatakował policjanta młotkiem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <b>Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 29-letni siedlczanin, który kilka dni temu wtargnął na prywatną posesję policjanta z siedleckiej komendy i próbował zaatakować go dużym młotkiem. Napastnik został obezwładniony i przekazany skierowanemu na miejsce patrolowi interwencyjnemu. Za czyn ten grozi mu obecnie kara do 10 lat pozbawienia wolności.</b>

Przed kilkoma dniami ok. godz. 22.00 dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony przez dzielnicowego Komisariatu Policji w Mokobodach o tym, że otrzymał on informację od członków rodziny, iż jest poszukiwany przez młodego mężczyznę, który uzbrojony jest w duży 5-cio kilowy młotek. Dzielnicowy przebywał wówczas w swoim prywatnym domu.

Po kilku minutach od zgłoszenia funkcjonariusz, przez okno zauważył, że na jego posesję wchodzi młody mężczyzna trzymający w rękach duży młotek. Gdy zgłaszający wyszedł na zewnątrz aby wyjaśnić cel jego wizyty w swoim miejscu zamieszkania, napastnik próbował uderzyć go młotkiem w głowę. Został jednak obezwładniony, a na miejsce wezwano patrol interwencyjny.

Okazało się, że agresorem jest 29-letni siedlczanin znany dzielnicowemu z podejmowanych wobec niego wcześniej interwencji. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy. Jak potwierdzono przeprowadzonym badaniem, sprawca napaści w chwili zdarzenia był trzeźwy. Wczoraj sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonymi w tej sprawie materiałami zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 29-latka. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Za czynną napaść na funkcjonariusza w związku z wykonywaniem czynności służbowych zatrzymanemu grozi obecnie kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE