Reklama

Z pasji do… kosmetyków

Opublikowano: czw, 26 paź 2017 19:20
Autor: | Zdjęcie: Milena Szulik

Z pasji do… kosmetyków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <p><b>Milena Szulik studiuje chemię na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Od kilku lat pasjonuje się sztuką makijażu. Z bohaterką naszego cyklu porozmawiamy m.in. o błędach, jakie popełniają kobiety robiąc makijaż.</b></p>

Kiedy rozpoczęła się Twoja przygoda z wykonywaniem makijażu? I dlaczego akurat to zaczęło Cię pasjonować?

Moja przygoda z wykonywaniem makijażu rozpoczęła się na pierwszym roku studiów, kiedy zaczęłam pracę w jednym ze sklepów kosmetycznych w Siedlcach. Poznałam tam dziewczyny zajmujące się makijażem, którym sprzedawałam kosmetyki i to one zaraziły mnie tą pasją. Opowiadały jak zadowolone i odmienione wychodzą od nich klientki. Patrząc na nie widziałam ich elegancję i perfekcyjny makijaż. A nie wyobrażam sobie bardziej satysfakcjonującego zajęcia, aniżeli takie, które sprawiało by mi przyjemność, a przy tym uszczęśliwiało by innych.

Studiujesz chemię. Czy studia pomagają Ci w Twojej pasji? Mają wpływ na to, że jednak wiesz dużo więcej o kosmetykach, sztuce makijażu, niż osoby, które ukończyły tylko jakiś kurs makijażu?

Kończąc chemię o specjalizacji kosmetyków i leków posiadam wiedzę na temat ich produkcji i składu, ponieważ sama na zajęciach wytwarzałam kosmetyki tj. pomadki, róże w kremie, peelingi, toniki itp. Dzięki temu, używając wszelkiego rodzaju kosmetyków przeróżnych producentów, zwracam szczególną uwagę na ich skład. Dodatkowo praca w laboratorium nauczyła mnie dbałości o estetykę i czystość, dlatego do każdego nowo wykonywanego makijażu używam oddzielnego, zdezynfekowanego zestawu pędzli.  

Jakie kursy, szkoły skończyłaś, jeśli chodzi o wykonywanie makijażu? A może jesteś samoukiem?

Skończyłam wiele kursów, cały czas staram się doszkalać, aby trzymać rękę na pulsie w aktualnych trendach i nowych technikach. Na początku ukończyłam kurs makijażu profesjonalnego w Szkole Visag’u Wioletty Uzarowicz. Mniej więcej w tym samym czasie przeszłam kurs wizażu prowadzony przez Centrum Szkoleniowo-Edukacyjne P&M Management Group, po którym dostałam zaświadczenie wydawane na wzorach MEN. Następnie poszłam do mojej wymarzonej szkoły – PRO Make Up Academy, gdzie ukończyłam kurs wizażu Intense PRO, który dał mi tytuł Make Up Artist. Tam przez ok. 3 tygodnie szkoliłam się pod czujnym okiem Karoliny Matraszek i Daniela Sobieśniewskiego. Do moich ostatnich osiągnięć należy ukończenie warsztatów II stopnia u Ewy Gil w Happy Face Makeup Studio. Warsztaty te wygrałam w ogólnopolskim konkursie Bitwa na Pędzle, gdzie znalazłam się w pierwszej trójce zwycięzców konkursu. Bez kursów i warsztatów, które odbyłam oraz bez wiedzy, którą otrzymałam od moich prowadzących, o wiele trudniej byłoby mi zacząć moją przygodę z makijażem. Wskazówki, które otrzymałam na warsztatach i kursach są dla mnie bezcenne. Sama do tej wiedzy mogłabym dochodzić latami.  


Masz w planach jakieś nowe szkolenia, warsztaty?

W nadchodzącym roku chciałabym pogłębić moją wiedzę o szkolenie związane z perfekcyjną stylizacją brwi.

Podpowiedz wszystkim dziewczynom jak wykonać szybki codzienny makijaż?

Na pewno proponuję zacząć makijaż od oczu, ponieważ w razie osypania się cieni do powiek będziemy mogły je po prostu zmyć i nie tracić czasu na poprawki makijażu twarzy. Proponuje również szczególną uwagę zwrócić na brwi oraz rzęsy, gdyż to właśnie one najbardziej dodają wyrazistości makijażowi. Nie zapominajcie także o korektorze pod oczy, ponieważ zakryje on wszelkie oznaki zmęczenia.


Jakie błędy najczęściej popełniają kobiety, jeśli chodzi o makijaż?

Dużą uwagę zwróciłabym na brwi, których makijaż stał się bardzo popularny w ostatnim czasie. Najczęstszym błędem podczas malowania jest ich zbyt wyrazisty zarys przez co wygląd brwi traci na naturalności. Dodatkowo chciałabym zwrócić uwagę na dobór zbyt ciemnych kosmetyków do malowania brwi u kobiet o jasnych włosach. Kolejnym błędem jest wybór złego odcienia podkładu do określonej karnacji, przez co otrzymujemy efekt maski. Proponuje także zwrócić uwagę na dokładne blendowanie cieni na powiekach i bronzera na policzkach, aby uniknąć plam.

Jakie masz plany, marzenia, cele związane z Twoją pasją?

Moim marzeniem jest praca przy dużym przedsięwzięciu telewizyjnym lub filmowym, w którym mogłabym zobaczyć od kuchni jak wyglądają przygotowania do takiej produkcji. W lutym tego roku miałam już namiastkę takiej pracy, malując modelki do pokazu mody wspaniałej i bardzo utalentowanej siedleckiej projektantki Emilii Sikorskiej. Natomiast moim planem na przyszłość jest stworzenie jedynego w swoim rodzaju salonu kosmetycznego, który będzie funkcjonował pod skrzydłami mojej własnej marki.


Czy zamierzasz swoją pasję przemienić w stałe zajęcie?

Tak, chciałabym aby malowanie było moim stałym zajęciem, zawsze pamiętając o tym, że jest to moja pasja. 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE