Reklama

W Zakładzie Karnym o przeciwdziałaniu agresji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W Zakładzie Karnym o przeciwdziałaniu agresji  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 11 września dobiegła końca II edycja programu „Przeciwdziałanie przemocy i agresji oraz sytuacjom konfliktowym”, który został zorganizowany w ZK Siedlce przez Stowarzyszenie Pomocy Społecznej Rehabilitacji i Resocjalizacji.

W początkowej fazie wykonywania kary pozbawienia wolności kadra siedleckiej jednostki penitencjarnej diagnozuje deficyty występujące u poszczególnych więźniów, które wymagają korekcji. Bardzo często jest to skłonność do prezentowania postaw nacechowanych agresją werbalną i niewerbalną. Przeciwdziałanie agresji i przemocy względem innych osób to jedna z form resocjalizacji skazanych realizowana w Zakładzie Karnym w Siedlcach. Sprawcy przemocy kierowani są do uczestnictwa w specjalnie dedykowanych dla nich programach resocjalizacji.

 

We programie uczestniczyli w szczególności sprawcy przemocy domowej. Aktualnie w siedleckiej jednostce przebywa 56 skazanych odbywających karę z art. 207 kodeksu karnego.

 

Zajęcia zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Pomocy Społecznej Rehabilitacji i Resocjalizacji im. H. Ch. Kofoeda w Siedlcach i prowadzone były od 31 sierpnia br. przez Wiesławę Chalecką – specjalistkę w dziedzinie mediacji rodzinnych, karnych oraz cywilnych. Była to druga edycja programu „Przeciwdziałanie przemocy i agresji oraz sytuacjom konfliktowym”. Pierwsze szkolenie zostało zrealizowane w sierpniu br.

 

Oprócz zajęć grupowych każdy uczestnik odbył również indywidualne konsultacje z psychologiem.

 

Uczestnicy zajęć zdobyli wiedzę o przemocy, różnorodnych jej formach i mechanizmach powstawania. Skazani w ramach szkolenia kształtowali umiejętność zastępowania zachowań przemocowych, zastraszających zachowaniami powszechnie akceptowalnymi w społeczeństwie. Nabyli umiejętność komunikacji z bliskimi i otoczeniem bez wykazywania postaw nacechowanych agresją. Szkolenie pozwoliło także zdobyć osadzonym wiedzę z zakresu redukcji zachowań agresywnych, zarówno w trakcie pobytu w zakładzie karnym, jak i w warunkach wolnościowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE