Reklama

Reklama

W mieście jest dużo uczniów

Opublikowano: śr, 4 wrz 2019 05:45
Autor: | Zdjęcie: Google Maps

W mieście jest dużo uczniów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkanaście tysięcy dzieci rozpoczęło w Siedlcach rok szkolny.

Reklama

Jak informuje Urząd Miasta, łącznie w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez magistrat jest obecnie 15.964 uczniów.
W poniedziałek, 2 września, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w nowym roku szkolnym wystartowały dla 13.778 uczniów placówek prowadzonych przez magistrat. Z kolei 2186 dzieci będzie uczęszczać do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych (łącznie z niepublicznymi - 3.700).
W szkołach podstawowych będzie uczyć się 6.841 uczniów, w tym w klasach I-III 2.670, a w IV-VIII - 4.171. W szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych (liceach ogólnokształcących, technikach, branżowych szkołach I stopnia) jest to 6.937 uczniów, w tym w: LO - 2.869, w technikach - 3.238, a BS I st. - 830 uczniów. W minionym roku szkolnym liczba uczniów szkół średnich wynosiła 5.241. Różnica to efekt reformy szkolnictwa, wprowadzającej w tym roku do tych placówek zarówno absolwentów gimnazjów, jak i 8-klasowych szkół podstawowych.
Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik wziął udział w uroczystościach otwarcia roku szkolnego w 2 siedleckich szkołach: Szkole Podstawowej nr 2 im. Gabriela Narutowicza oraz Szkole Podstawowej Nr 7 im. Czesława Kamińskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.