Reklama

Reklama

Startuje Szkółka Rolkarska

Opublikowano: czw, 19 kwi 2018 07:42
Autor:

Startuje Szkółka Rolkarska - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Agencja Rozwoju Miasta Siedlce startuje ze Szkółką Rolkarską!

Reklama

Pierwsze zajęcia odbędą się już w najbliższą sobotę, 21 kwietnia 2018 roku.

- Pierwsze dni od oficjalnego rozpoczęcia sezonu na rolki pokazały jak bardzo popularna jest wśród Siedlczan ta dyscyplina sportu. Dlatego ruszamy z nowym projektem – otwieramy Szkółkę Rolkarską. Zajęcia na Rolkowisku przy ul. Prusa 6 poprowadzi pasjonat rolek Jacek Marciniak – licencjonowany instruktor Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. Dobrze znany wszystkim uczestnikom warsztatów, które prowadzi dla Was przed każdym Nightskatingiem - informuje Agencja Rozwoju Miasta Siedlce.

Zajęcia na rolkach uczą utrzymywania równowagi, koordynacji i rytmizacji ruchów, orientacji w przestrzeni, automatyzmu w różnych sytuacjach. Systematyczne treningi na Rolkowisku dostarczą wiele radości, gdyż z każdych zajęć będziemy chcieli wyjść z poczuciem, że czegoś się nauczyliśmy. Dodatkowo porcja wiedzy o sprzęcie, budowie rolek i ich przeznaczeniu, sposobach doboru sprzętu i modyfikacjach pozwoli na to, co kiedyś wydawało się niemożliwe.

Na początek utworzone zostaną dwie grupy: dla początkującą oraz dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności i nauczyć się bardziej skomplikowanych elementów.

Do grupy początkującej mogą zapisywać się dzieci od 5 roku życia. Aby dołączyć do grupy wymagana jest umiejętność samodzielnego stania na rolkach, samodzielnego wstania z ziemi na rolkach oraz jazdy na rolkach do przodu. W ramach zajęć można będzie nauczyć  się m. in. utrzymywania prawidłowej, bezpiecznej pozycji rolkarskiej, prawidłowego sposobu upadania i wstawania na rolkach, dbania o własne bezpieczeństwo, jeździć szybciej, bezpiecznie hamować, zjeżdżać z górki, zakręcać, obracać, skakać, przysiadać, pokonywać przeszkody. Zajęcia prowadzone będą w formie gier i zabaw.

  • Grupa początkująca – zajęcia w soboty o godzinie 11:00
  • Czas trwania zajęć to 60 minut.
  • Grupa liczy max 10 osób.

Ważne! Zajęcia w grupach nie są nauką jazdy od podstaw

Grupa bardziej zaawansowana adresowana jest do młodzieży i osób dorosłych, którzy chcą nauczyć się nowych elementów jak np. jazda slalomem, doszlifować technikę pod czujnym okiem instruktora.

  • Zajęcia odbywać się będą w środy o godzinie 18:30.
  • Czas trwania zajęć – 60 min.
  • Liczebność grupy – max 15 osób.

Na czas zajęć szkółka zapewnia bezpłatne wypożyczenie sprzętu – rolki, kask i komplet ochraniaczy, które są niezbędnym wyposażeniem każdego uczestnika zajęć. 

Koszt udziału:

  • w jednych zajęciach grupowych to 20 zł za osobę - przy zakupie karnetu obejmującego cykl czterech kolejnych zajęć.
  • jednorazowe uczestnictwo w zajęciach grupowych - 25 zł za osobę.
  • zajęcia indywidualne - 60 zł

Zapisy na zajęcia grupowe prowadzi Ośrodek Sportu, ul. Prusa 6 - od poniedziałku do niedzieli w godzinach: 8:00-21:00: osobiście - Biuro mieści się w budynku poczekalni Rolkowiska lub telefonicznie - 25 644 14 41 wew. 103. Zapisy na zajęcia indywidualne bezpośrednio u instruktora – tel. 509 766 426

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.