Reklama

Siedlce: mundurowi dla Niepodległej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZK Siedlce

Siedlce: mundurowi dla Niepodległej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rusza akcja NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA.

Jak informują kpt. Edyta Starostka - rzecznik prasowy dyrektora Zakładu Karnego w Siedlcach i kpt. Przemysław Lipczyński - oficer prasowy 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka, obie jednostki włączają się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. W związku z tym od 21 października do 20 grudnia w naszym mieście realizowana będzie ogólnopolska akcji krwiodawstwa służb mundurowych pod hasłem: „NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA”.
Dotychczas organizowana ją w naszym kraju 7 razy. W latach 2012-2018 około 20 000 krwiodawców służb mundurowych oddało 9 395 litrów krwi i jej składników. Celem akcji, poza propagowaniem idei honorowego krwiodawstwa, jest pomoc w ratowaniu życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi w placówkach leczniczych i bankach krwi. Popularyzacja honorowego krwiodawstwa i dawstwa szpiku kostnego oraz pozyskanie nowych dawców w oparciu o zasady działania i statut Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej.
Policjanci, strażacy, żołnierze, funkcjonariusze Służby Więziennej oraz innych formacji mundurowych, a także osoby cywilne sympatyzujące ze służbami chętnie włączają się w akcje pomocowe, podkreślając, że ten bezinteresowny gest jest nie tylko powodem do dumy, ale przede wszystkim staje się bezcennym darem dla tych, którzy go potrzebują.
Wszyscy chętni do włączenia się w akcję poprzez oddanie swojej krwi dla ratowania życia ludzkiego mogą to uczynić do 20 grudnia w terenowym Oddziale nr 46 Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Formińskiego 14 w Siedlcach, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 -13.00, podając hasło: „KREW”. 9 grudnia krew będzie można również oddać w godzinach 9.00- 14.00 w mobilnym punkcie poboru krwi ustawionym na parkingu Zakładu Karnego przy ul. Piłsudskiego 47.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE