Reklama

Siedlce miastem bezpiecznym: Przestępczość od kilku lat spada

Opublikowano: pt, 24 lis 2017 09:20
Autor: | Zdjęcie: wp.pl

Siedlce miastem bezpiecznym: Przestępczość od kilku lat spada - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <b>Wczoraj (23.11) w Siedlcach odbyła się debata społeczna </b><b>„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Podczas debaty,&nbsp;komendant KMP w Siedlcach Andrzej Dziewulski, przedstawił dane dotyczące&nbsp;bezpieczeństwa w naszym regionie.&nbsp;</b>

Przestępczość na obszarze operacyjnym siedleckiej policji spada w stosunku do 2013 roku, dane na październik 2017 roku informują, że "postępowania wszczęte" spadły o blisko 1,1 tys. przypadków, a "postępowania stwierdzone" o ok. 1,5 tys. Maleje ilość przestępstw w 7 najważniejszych kategoriach: kradzieży, kradzieży z włamaniem, kradzieże samochodów, uszkodzenia rzeczy, uszczerbkach na zdrowiu, bójkach i pobiciach i w kategorii rozbojów.

Dane policyjne pokazują dwa inne trendy: jeździmy źle, powodując coraz więcej wypadków i dajemy się częściej oszukiwać metodą "na wnuczka". Tylko w ciągu 10 miesięcy tego roku wydarzyło się o 28 wypadków więcej niż w całym 2016 roku (105 wypadków). Najwięcej rannych (29) i zabitych (2) mają kierowcy wcale nie najmłodsi stażem i niedoświadczeni, bo ci którzy mają od 40 do 59 lat. Tylko nieco "gorsi" są od nich kierowcy w przedziale wieku 25-39, ci z kolei ranili 25 osób i zabili 5. 

Źródło: siedlce.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE