Reklama

Quest siedlecki - zwiedzaj i znajdź skarb

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Przewodnicy Siedleccy

Quest siedlecki - zwiedzaj i znajdź skarb - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 1 września premiera nowej trasy turystycznej w Siedlcach!

Jak zdradzają pomysłodawcy - twórcy profilu Przewodnicy Siedleccy - będzie to trasa w formie tzw. questu. To nowa forma zwiedzania, która łączy elementy harcerskich podchodów i gier terenowych. Celem jest przejście nieoznakowanego szlaku, wytyczonego jedynie treścią wierszowanego tekstu, który należy śledzić, jednocześnie rozwiązując zawarte w nich zagadki, o różnym stopniu trudności. Zwieńczeniem zabawy jest odkrycie hasła przewodniego trasy oraz... odnalezienie skarbu! - tłumaczą przewodnicy.
Trasa siedleckiego questu prowadzić będzie szlakiem „Wojennych losów” - miejsc związanych z wydarzeniami z okresu II wojny światowej w Siedlcach.
Premiera trasy odbędzie się 1 września o godz. 11.00 w historycznym budynku siedleckiego Muzeum Regionalnego (ul. Piłsudskiego 1). W programie premiery m.in.: prezentacja multimedialna Sławomira Kordaczuka "Siedlce w latach II wojny światowej", prezentacja zasad zabawy oraz przejście nową trasą turystyczną po Siedlcach - pętla ok. 5 km - karta questowa do gry zapewniona przez organizatorów, rozwiązywanie zagadek i odkrycie skarbu.
Dla każdego uczestnika przewidziano poczęstunek przygotowany przez muzeum i autorów questu i organizatorów. Nie zapomniano też o pamiątkowej rewenecie i nagrodach - niespodziankach.
Udział w queście mogą wziąć wszyscy bez względu na wiek, zarówno indywidualnie, jak i całymi rodzinami. Wcześniej należy się zarejestrować przy użyciu formularza dostępnego pod adresem: https://forms.gle/eRFHLNwShKfMxWLc6.
Udział jest całkowicie bezpłatny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE