Reklama

Reklama

Potrzebna pomoc dla pogorzelców

Opublikowano: pon, 28 paź 2019 10:44
Autor: | Zdjęcie: Caritas Siedlce

Potrzebna pomoc dla pogorzelców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ryszardowi i Barbarze Borkowskim z Tchórzewa-Plewek 10 września spaliła się stolarnia.

Reklama

To był dla nich szok. Kłęby dymu i słupy ognia pojawiły się w godzinach popołudniowych. Mimo szybkiej reakcji 14 zastępów straży pożarnej (5 PSP i 9 OSP), pożar strawił większą część budynku stolarni. Przepadły również firmowe zapasy drzewa surowego do produkcji, lakiery, farby, maszyny do obróbki itp. - To wszystko stanowiło część naszego majątku, bez którego teraz nasza egzystencja stoi pod znakiem zapytania - mówi pani Barbara.

Stolarnia
Pan Ryszard i pani Barbara są już po 60-tce. Rodzinna firma stolarska była źródłem utrzymania nie tylko małżeństwa Borkowskich, ale też ich dzieci (syna i wnuka). Budynek powstał 35 lat temu, a teraz to, co zostało, nie nadaje się do remontu. - Musimy rozebrać go do fundamentów. Straty są ogromne! - przyznaje pan Ryszard.
Małżeństwo nie jest w stanie odbudować stolarni samemu i stanąć na nogi. Dziś jedynymi środkami do życia są te pochodzące z emerytury (z ZUS i KRUS) pani Barbary.

Wspólnymi siłami
Borkowskich rozumieją i podtrzymują na duchu ludzie, którzy dowiedzieli się o ich koszmarze. „Przeżyliśmy pożar u siebie. Znamy to uczucie. Przykro bardzo”, „Dorobek życia i sens... Strasznie nam przykro... Współczujemy”, „Straszne! Bardzo współczujemy Państwu B. straty dorobku życia i źródła dochodu... Może ktoś bliski zorganizowałby na Facebooku czy gdzieś jakąś zbiórkę...” - piszą.
Rodzina, oprócz dobrych słów, potrzebuje teraz jednak wsparcia finansowego. Dlatego zwróciła się do Caritas Diecezji Siedleckiej o pomoc. Za pomocą rodzinie są też mieszkańcy ich wioski, parafianie i duszpasterze - znają Państwa Borkowskich i potwierdzają, że rodzina nie tylko udzielała się w pracach przy kościele, ale też była otwarta na pomoc potrzebującym.
Caritas Diecezji Siedleckiej otworzyła specjalne subkonto, na którym zbierane są środki na odbudowę zakładu stolarskiego i maszyn Ryszarda i Barbary Borkowskich, straconych w wyniku pożaru. Każdy, kto zechce wesprzeć małżeństwo, może przekazać 1% podatku (nr KRS 0000223111 z poniższym dopiskiem) lub wpłacić pieniądze na konto: Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/Siedlce 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260 z dopiskiem: „48613 - Borkowscy Barbara i Ryszard”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.