Reklama

O modzie w... Auschwitz

Opublikowano:
Autor:

O modzie w... Auschwitz - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę i czwartek kolejne spotkania z cyklu „VITOexTrEAM”.

Ich bohaterką będzie Karolina Sulej - dziennikarka, reporterka, związana z „Wysokimi Obcasami” i „Wysokimi Obcasami Ekstra”, „Pismem” i „Vogue”, doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej UW, gdzie działa w Zespole Badań nad Pamięcią o Zagładzie, jako część którego współtworzyła książkę „Ślady Holokaustu w imaginarium kultury polskiej”. Autorka zbioru reportaży „Modni. Od Arkadiusa do Zienia” o polskiej modzie po 1990 r. i książki reportażowej „Wszyscy jesteśmy dziwni. Opowieści z Coney Island”, współautorka zbioru reportaży „Przecież ich nie zostawię. O żydowskich opiekunkach w czasie wojny”. Wraz z Sylwią Chutnik i Mateuszem Kubikiem prowadzi na YouTube program „Barłóg Literacki” o książkach i czytelnictwie.

Jak mówi autorka, w potocznym postrzeganiu moda wydaje się fanaberią, ekscesem czasu pokoju i dobrobytu. Tymczasem to, w jaki sposób się ubieramy, dbamy o nasze ciała, jest najbliższym nam, codziennym przeżywaniem  kultury i budowaniem tożsamości, także w najtrudniejszym czasie. - Obraz więźnia w pasiaku, jaki wyłania się z dotychczas przeanalizowanych źródeł historycznych, jest  uogólnieniem, które kwestionują ocaleni świadkowie. Opowiem o roli ubrań, sposobie ich noszenia, ich porządkowania i obdarzania znaczeniem w czasie Zagłady. Będzie więc to opowieść o modzie, która nie zniknęła, aż do końca makabrycznej wędrówki ofiar poprzez kolejne etapy Holokaustu. Będzie to też zapowiedź książki „Moda w Auschwitz. Opowieści ubrań o Zagładzie”, nad którą właśnie pracuję - dodaje Karolina Sulej.

Spotkania odbędą się 26 czerwca w Łosickim Domu Kultury (Piłsudskiego 4) i 27 czerwca ch w auli Instytutu Biologii UPH w Siedlca (Prusa 12). Wstęp wolny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE