Alternatywą do zakupu opału w składach, gdzie za tonę trzeba zapłacić ok. 4 tysiące złotych, jest zakupienie go w kopalni. Jego cena jest zdecydowanie niższa, dlatego Polacy chętnie próbują korzystać z tej możliwością. Próbują, ponieważ odkąd węgiel stał się towarem na wagę złota, ze sfinalizowaniem transakcji jest duży problem.
Polska Grupa Górnicza wprowadziła kolejne zmiany
Najbardziej popularną opcją jest zakup węgla od Polskiej Grupy Górniczej, która posiada e-sklep, poprzez który zamawia się towar. Co jakiś czas szefostwo kopalni zmienia zasady, na jakich kupuje się węgiel. Jedna z nich miała miejsce na początku października. Ponownie zmniejszono limit, tym razem do dwóch ton (na początku można było kupić pięć ton, później zmniejszono go do trzech). Węgiel można kupić tylko we wtorki i czwartki. Początek sesji ma miejsce o godzinie 16. Koniec, kiedy limit sprzedażowy się wyczerpie. Nierzadko dzieje się to kilka minut po otwarciu.
PGG wyjaśnia, że pozostały limit można wykorzystać, kupując miał w sesjach, które odbywają się w poniedziałki, środy i piątki. Jeżeli chodzi o ceny, to są one takie same, jak pod koniec września.
Spółka informuje, że od początku roku sprzedała za pośrednictwem e-sklepu1,1 mln ton węgla do ponad 300 tys. gospodarstw domowych. Co tydzień sprzedaje co najmniej 50 tys. ton.
W tej kopalni węgiel dostępny jest bez kolejek. Jaki jest haczyk?
Osoby, którym pomimo starań wciąż nie udało się kupić węgla w PGG, mogą spróbować w innym miejscu. Co ważne, zakupy w tej kopalni nie odbywają się poprzez stronę internetową, a podczas odbioru nie czeka się w kolejce. O jaką spółkę chodzi? O Węglokoks Kraj, do której należy Kopalnia Bobrek Piekary w Bytomiu. Węgiel sprzedawany jest zarówno luzem, jak i jako workowany. Jak wyjaśniła Jarosław Latacz, rzecznik prasowy grupy Węglokoks SA, sprzedaż odbywa się płynnie.
Nie ma kolejek po węgiel z jednego prostego powodu. Przy rejestracji każdy klient ma wyznaczony dzień i godzinę załadunku.
Maksymalnie można kupić do 3 ton. Co trzeba zrobić, aby złożyć zamówienie? Przede wszystkim należy dodzwonić się na infolinię, pod numer: 32 717 11 00, gdzie ustala się termin zakupu i odbioru węgla. Dzwonić należy od godziny 8 do 11:
- we wtorki, aby ustalić termin zakupu i odbioru Ekogroszku Skarbek luzem i w workach
- w środy, aby ustalić terminu zakupu i odbioru Kostki i Orzecha I
Przy zamawianiu węgla musimy podać następujące informacje:
- Imię i Nazwisko,
- Numer PESEL,
- Numer telefonu,
- Sortyment,
- Tonaż,
- Adres e-mail.
Setki tysiące dzwoniących. Uzbrój się w cierpliwość
Największym problemem, z jakim musimy się zmierzyć w tym przypadku, jest dodzwonienie się na infolinię. Oferta kopalni Boberek stała się równie atrakcyjna, co ta PGG, dlatego każdorazowo próbują się dodzwonić setki tysięcy osób.
Cennik w kopalni Bobrek w Bytomiu (przed połową października - ceny mogą się zmieniać, zachęcamy do sprawdzania przed decyzją o kupnie):
- Węgiel kostka 1414,50 zł/tona
- Węgiel orzech I 1414,50 zł/tona
- Węgiel ekogroszek Skarbek luz 1599 zł/tona
- Węgiel ekogroszek Skarbek worki 1845 zł/tona
- Worki 25 kg – 46,13 zł/sztuka.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.