Reklama

Reklama

Film, koncert i miłosierdzie

Opublikowano: 7 listopada 2019 06:32
Autor: | Zdjęcie: Caritas Diecezji Siedleckiej

Film, koncert i miłosierdzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę III Forum Miłosierdzia.

Reklama

Organizowane przez Caritas Diecezji Siedleckiej forum co roku omawia uczynki miłosierdzia względem duszy i ciała. Tegoroczna edycja, nad którą patronat honorowy objął bp Kazimierz Gurda, będzie poświęcona darczyńcom wspomagającym działalność siedleckiej Caritas (organizowanie, koordynowanie i kierowanie kościelną działalnością charytatywno-opiekuńczą, a także pracą formacyjną, jako praktyczne realizowanie nauki Jezusa Chrystusa o miłosierdziu). Tym razem forum podejmuje kolejne uczynki: „Wątpiącym dobrze radzić” i „Nagich przyodziać”.
Podczas spotkania odbędzie się projekcja filmu „Modlitwa o Polskę - z ziemi podlaskiej”, który opowiada m.in. o losach unickich rodzin w połowie lat 70. XIX w. oraz zmaganiach 13 mężczyzn, którzy, broniąc unickiej świątyni w Pratulinie, zostali zastrzeleni przez carskie wojsko. Mężczyźni 122 lata później zostali uznani za błogosławionych przez papieża Polaka. W pracach nad filmem uczestniczyli zawodowi aktorzy (m.in. Marek Bukowski, który jest narratorem) oraz mieszkańcy Pratulina. Scenariuszem i reżyserią zajął się Michał Muzyczuk, którego korzenie rodzinne sięgają Południowego Podlasia.
Muzyczny występ Oliwii Spychel, stypendystki Caritas Diecezji Siedleckiej biorącej udział w racach nad filmem, to kolejny punkt programu. Ta młoda kobieta jest zakochaną w kulturze ludowej skrzypaczką pochodzącą z Leśnej Podlaskiej. Ma na koncie debiutancką płytę z najpiękniejszymi polskimi kolędami.
Ważną częścią Forum będzie referat kapelana Zakładu Karnego w Siedlcach oraz Mieszkań Wspieranych, ks. Mateusza Czubaka, świadectwa osób, które doświadczyły miłosierdzia od bliźnich oraz podsumowanie działalności Caritas, jakie zaprezentuje Ilona Trojnar, dyrektor programowy CDS.
III Forum Miłosierdzia odbędzie się w sobotę, 9 listopada, o godz. 9.00 na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.