Reklama

Dzień Odblasków

Opublikowano: śr, 6 gru 2017 10:29
Autor: | Zdjęcie: www.motokobiety.pl

Dzień Odblasków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <b>Na dzisiaj funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, w ramach ogólnokrajowej akcji, zaplanowali tzw. „Dzień Odblasków 2017”. Celem planowanych działań jest zachęcenie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych.</b>

Policjanci będą przekonywać pieszych do noszenia „odblasków” nie tylko po zapadnięciu zmroku poza terenem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

Jesienią i zimą odblaski nabierają szczególnego znaczenia. Długie, ciemne popołudnia, ciemne poranki, mgły, opady deszczu czy śniegu nie sprzyjają uczestnikom ruchu drogowego. Nie bez znaczenia jest fakt, że wiele osób nosi  ubrania w ciemnych kolorach. Zgodnie z prawem każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Posiadanie elementu odblaskowego zwiększa widoczność pieszego na drodze do około 150-metrów. W tym przypadku kierowca ma więcej czasu na odpowiednią do warunków reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie czy nawet życie. Sytuacje, w której należy nosić elementy odblaskowe nie powinny ograniczać się tylko do obszaru niezabudowanego. Nawet w terenie zabudowanym, w świetle latarni, także w przypadku przechodzenia przez oświetlone przejście pieszy jest bardziej widoczny posiadając odblask, niż gdyby go nie miał. W całym powiecie siedleckim Policjanci drogówki od wczesnych godzin porannych prowadzą działania profilaktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. Będzie można ich spotkać wszędzie tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE