Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Pogoniści przegrali 10:32 z Juvenią Kraków. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego siedlczanie zaprotestowali przeciw polityce Polskiego Związku Rugby.

Pierwsza połowa zaczęła się od wzajemnego badania sił. Po żółtej kartce Grzegorza Muszyńskiego młyn Juvenii zapracował na karne przyłożenie, a następnie na pole punktowe po długiej akcji wpadł Mateusz Polakiewicz. Do przerwy Smoki prowadziły 17:3.

Krótko po wznowieniu gry punkty zdobyli Riaan van Zyl oraz Rafał Lewicki. Trzecie zdobyte przyłożenie przez rywali rozjuszyło Pogoń. Siedlczanie przejęli kontrolę nad meczem, ale przyłożyli tylko raz - Daniel Trybus. W ostatniej akcji meczu Oderich Mouton wpadł na pole punktowe, odzyskując dla swojej drużyny punkt bonusowy.

17 września o 13:00 Pogoń poszuka punktów w Gdyni w rywalizacji z Arką.

Awenta MKS Pogoń Siedlce – Juvenia Kraków 10:32 (3:17)

Punkty: Ndlovu 5 (K, pd), Trybus 5 (P) – Van Zyl 8 (2 K, pd), karne przyłożenie 7, Lewicki 5 (P), Mouton 5 (P), Polakiewicz 5 (P), Pastukhov 2 (pd)

Pogoń: 1. Rati Asatiani, 2. Adrian Chróściel, 3. Petelo Po’uhila, 5. Arkadiusz Radzikowski (77, 18. Dawid Rajewski), 24. Giorgi Maisuradze, 6. Robert Bosiacki, 8. Grzegorz Muszyński, 7. Norbert Kargol (58, 27. Eduard Wertyłećkyj), 9. Daniel Trybus, 10. Nkululeko Ndlovu, 11. Igor Pątek, 12. Vaha Halaifonua, 13. Krystian Adamiak, 14. Kacper Skup, 15. Łukasz Korneć (48, 23. Przemysław Rajewski)