Autor: | Zdjęcie: Maciej Sztajnert

Pogoń Siedlce wywiozła punkt z Bytomia - Zdjęcie główne

Pogoń zremisowała w Bytomiu | foto Maciej Sztajnert

Sport Pogoń Siedlce zremisowała 1:1 z Polonią w Bytomiu.

To był wyjątkowy mecz dla Polonii Bytom. Przez ponad pięć lat dwukrotni mistrzowie Polski nie mieli okazji grać przed własnymi kibicami. Inauguracyjny mecz przypadł na rywalizację z Pogonią Siedlce.

W pierwszej połowie Poloniści obili słupek i poprzeczkę. W drugim przypadku szczęścia brakowało Dawidowi Wolnemu. W końcówce pierwszej połowy 100-procentową sytuację zmarnował Damian Szuprytowski. Do przerwy było 0:0.

Po zmianie stron Wolny wykorzystał jedenastkę podyktowaną za naciągany faul. Pogoniści wyrównali w ostatniej minucie ze stałego fragmentu gry. Z rzutu wolnego przymierzył Lukáš Hrnčiar. Mecz skończył się sprawiedliwym remisem 1:1.

17 września o 12:00 Pogoń zagra we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań.

Polonia Bytom - Pogoń Siedlce 1:1 (0:0)

Bramki: Dawid Wolny 64 (k) - Lukáš Hrnčiar 90

Pogoń: 1. Jakub Burek - 4. Przemysław Misiak, 31. Ernest Dzięcioł (46, 14. Dawid Burka), 2. Tomasz Lewandowski, 3. Robert Majewski, 10. Krystian Miś (72, 23. Hubert Derlatka) - 7. Damian Szuprytowski (80, 21. Mateusz Majewski), 43. Lukáš Hrnčiar, 16. Jakub Sinior (80, 29. Danny Babor), 18. Piotr Pyrdoł (65, 99. Bartosz Wicenciak) - 56. Cezary Demianiuk