Siedlczanie ograli drużynę byłego trenera

Autor: | Zdjęcie: KS

Siedlczanie ograli drużynę byłego trenera - Zdjęcie główne

Po meczu zadowolony był tylko trener Saganowski | foto KS

Sport Po dwóch trafieniach z rzutów karnych Pogoń Siedlce wygrała 2:1 z KKS Kalisz.

Pogoniści przystąpili do meczu z planem zmazania plamy po fatalnym występie w Olsztynie. Pierwszy kwadrans nie przyniósł wielkich emocji. Później o swoich umiejętnościach przekonali obaj bramkarze Maciej Kikolski i Maciej Krakowiak. Do przerwy było 0:0.

Po zmianie stron worek z bramkami rozwiązał się w 56 minucie, kiedy Mateusz Majewski wykorzystał jedenastkę. Została ona podyktowana za faul Mateusza Gawlika na Marcinho. Niespełna 10 minut później było już 2:0. Majewski znowu trafił z rzutu karnego, tym razem podyktowanego za faul na Cezarym Demianiuku. W 77 minucie słabo grający KKS postarał się o trafienie kontaktowe. Po rzucie rożnym gola po główce strzelił rezerwowy Bartosz Gęsior. Kaliszanie uwierzyli w możliwość wywiezienia punktu z Siedlec, jednak w końcówce byli bliżej porażki 1:3, a nawet 1:4 niż remisu 2:2. Rekonwalescent Damian Nowak dwukrotnie nie popisał się w wyśmienitych sytuacjach. Ostatecznie Pogoniści wygrali 2:1.

15 kwietnia o 16:00 Pogoń podejmie rezerwy Śląska Wrocław.

Pogoń Siedlce - KKS Kalisz 2:1 (0:0)

Bramki: Mateusz Majewski 56 (k), 64 (k) – Bartosz Gęsior 77

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak, 19. Maciej Wichtowski, 26. Michał Rutkowski, 10. Krystian Miś – 29. Marcinho (83, 16. Jakub Sinior), 31. Ernest Dzięcioł, 99. Bartosz Wicenciak (70, 11. Tomasz Mamis), 7. Damian Szuprytowski, 56. Cezary Demianiuk – 21. Mateusz Majewski (70, 9. Damian Nowak)