Rugbiści z Siedlec przegrali z mistrzem Polski

Autor:

Sport Rugbiści Pogoni Siedlce w ostatnim meczu w 2022 roku przegrali 23:61 z Orkanem Sochaczew.

Pogoniści przystąpili do meczu z mistrzem Polski podbudowani niedawnym zwycięstwem w Poznaniu. To jednak za mało, aby mierzyć się z mocnym kadrowo i aspirującym do medalowych miejsc Orkanem Sochaczew.

Początek spotkania był sensacyjny. Po pięciu minutach gry Pogoniści prowadzili 6:0 po kopach Mamuki Chanchibadzego z rzutu karnego. Wszystko jednak szybko wróciło do normy. Trzy akcje 5+2 Orkanu i spokojne prowadzenie 21:6. O to, aby zmącić spokój sochaczewian zadbał Przemysław Rajewski, który zanotował dwa przyłożenia w krótkim odstępie czasu. Do przerwy było tylko 28:20 dla Orkanu.

Tuż po przerwie karnego wykorzystał Chanchibadze i Pogoń zbliżyła się do Orkanu na trzy punkty. To był ostatni emocjonujący fragment spotkania. W dalszej części drugiej połowy sochaczewianie punktowali siedlczan i nie pozwolali im na nic w ofensywie. Mistrzowie Polski ostatecznie wygrali 61:23.

Awenta MKS Pogoń Siedlce – Orkan Sochaczew 23:61 (20:28)

Punkty: Mamuka Chanchibadze 13 (3 K, 2 pd), Przemysław Rajewski 10 (2 P) – Michał Kępa 21 (P, 8 pd), Bartłomiej Sadowski 10 (2 P), Marcin Krześniak 5 (P), Jakub Młyńczak 5 (P), Krystian Olejek 5 (P), Michał Polakowski 5 (P), Michał Szwarc 5 (P), Artem Zarownyj 5 (P)

Pogoń: 1. Rati Asatiani, 2. Adrian Chróściel (70, 23. Dawid Podfigórny), 16. Kostiantyn Guriłow, 5. Arkadiusz Radzikowski, 24. Giorgi Maisuradze (73, 26. Mateusz Krasuski), 6. Igor Struczkowśkyj, 8. Grzegorz Muszyński (72, 20. Michał Sadowski), 7. Eduard Wertyłećkyj, 9. Dawid Lorentowicz, 10. Mamuka Chanchibadze, 11. Kacper Boruc (78, 21. Eryk Bobryk), 13. Przemysław Rajewski (61, 22. Mateusz Dąbrowski), 14. Adam Dudek, 12. Norbert Kargol, 15. Bartosz Nasiłowski