PSG KPS Siedlce z premierową domową wygraną

Autor: | Zdjęcie: PSG KPS Siedlce

PSG KPS Siedlce z premierową domową wygraną - Zdjęcie główne

Siedlczanie wygrali drugi mecz z rzędu | foto PSG KPS Siedlce

Sport PSG KPS Siedlce wygrał pierwszy domowy mecz w sezonie 2022-23. Drużyna Mateusza Grabdy wygrała 3:2 z BAS Białystok.

Od początku było widać, że PSG KPS nie może liczyć na spacerek. BAS był wyraźnie zmotywowany i miał ochotę na wygraną w Siedlcach. Tym większą, że mecz był transmitowany na antenie Polsatu Sport Extra.

W pierwszym secie BAS był pewniejszy w swoich poczynaniach i zasłużenie wygrał. Druga partia do połowy również nie układała się po myśli siedlczan. Przy stanie 7:11 trener Mateusz Grabda wziął czas, w trakcie którego zrugał swoich podopiecznych. To nie pomogło, więc szkoleniowiec PSG KPS sięgnął po zmiany. Nowym rozgrywającym został Piotr Fenoszyn, zaś atakującym Przemysław Kupka. To był strzał w dziesiątkę.

Kupka został MVP spotkania. Fenoszyn świetnie rozdzielał piłki. Po drodze zdarzył się nieudany trzeci set, ale ogólny obraz był taki, że PSG KPS po wspomnianej podwójnej zmianie zdominował białostoczan. Epilogiem spotkania był tie-break wygrany do siedmiu.

W następnej kolejce (22 października) PSG KPS zagra z Avią w Świdniku.

PSG KPS Siedlce - BAS Białystok 3:2 (20:25, 25:20, 22:25, 25:17, 15:7)

PSG KPS: Dobosz, Kopij, Kufka, Pigłowski, Strulak, Wnuk i Waloch (libero) oraz Długosz, Fenoszyn, Kupka, Szczeciński