Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Sandecja Nowy Sącz

Przełamanie Pogoni Siedlce w Niepołomicach - Zdjęcie główne

Mecz w Niepołomicach miał kilka zwrotów akcji | foto Sandecja Nowy Sącz

Sport Pogoń Siedlce wygrała pierwszy oficjalny mecz w 2024 roku. Drużyna Marka Brzozowskiego zwyciężyła 3:2 z Sandecją Nowy Sącz.

- Dla nas to było ważne, żeby wygrać, żeby wrócić na zwycięską ścieżkę. Najważniejsze były trzy punkty. To nie był piękny mecz, ale chcieliśmy wygrać, to się udało i z tego się cieszymy - podsumował mecz trener Brzozowski.

Bohaterem pierwszej połowy był Cezary Demianiuk, który wykorzystał jedenastkę i asystował przy golu Tomasza Walczaka. Sandecja błyskawicznie odpowiedziała na trafienie młodzieżowca. Gola do szatni na 1:2 strzelił Kamil Sobczak

Tuż po przerwie doświadczony Rafał Wolsztyński trafił na 2:2. Sandecja przejęła inicjatywę, ale nie ustrzegła się błędów. Po jednym z nich w 76 minucie za faul taktyczny z boiska usunięty został Petr Buchta. W końcówce Pogoniści wykorzystali fakt gry w przewadze i za sprawą skuteczności Demianiuka z 11 metrów wyszli na prowadzenie 3:2, którego nie oddali do końca.

13 marca o 18:00 Pogoń zagra w zaległym meczu ze Stomilem Olsztyn.