Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: SportSiedlce.pl

Pogoń Siedlce zaczęła sezon od porażki - Zdjęcie główne

Duet kapitanów z pucharami za awans | foto SportSiedlce.pl

SportPogoń Siedlce przegrała 1:2 z Chrobrym Głogów na inaugurację Betclic 1 Ligi.

Pierwsza połowa nie ułożyła się po myśli siedlczan. Po kwadransie centrę z lewej strony na bramkę zamienił Sebastian Bonecki. Pogoniści mieli kilka szans na wyrównanie, lecz żadna z nich nie była stuprocentowa. Najbliżej powodzenia siedlczanie byli w 34 minucie. Po błędzie głogowian piłka trafiła do aktywnego Cezarego Demianiuka, jednak ten zamiast strzelać oddał futbolówkę Damianowi Szuprytowskiemu. Rywale połapali się i oddalili zagrożenie. Na domiar złego Szymon Bartlewicz na raty zdobył bramkę do szatni.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy nie przyniósł poważnych spięć podbramkowych. To jednak Pogoń kontrolowała sytuację. Gospodarze potrzebowali jednak trafienia, aby uwierzyć w możliwość inauguracyjnej wygranej. Gol przyszedł, ale ciut za późno. W drugiej minucie doliczonego czasu gry do 90 minut pięknie z rzutu wolnego przymierzył Lukáš Hrnčiar. Wcześniej niezłych okazji nie wykorzystali Jakub Okusami, Miłosz Drąg i Jakub Sinior. Pogoń zaczęła sezon od porażki 1:2.

21 lipca Pogoń rozegra sparing z ŁKS Łomża. Początek o 11:00.

Szansa na kolejne ligowe punkty 28 lipca. To wtedy o 12:00 biało-niebiescy zagrają w Opolu z Odrą.