Pogoń Siedlce z pierwszą porażką w sezonie 2023-24

Autor:

Pogoń Siedlce z pierwszą porażką w sezonie 2023-24 - Zdjęcie główne

Blisko 700 osób oglądało pierwszą porażkę Pogoni

Sport Pogoń Siedlce przegrała 0:2 z KKS Kalisz. To pierwsza porażka biało-niebieskich w sezonie 2023-24.

W 3 minucie po centrze Wiktora Smolińskiego i rykoszecie piłka przeszła tuż obok bramki strzeżonej przez Jakuba Kowynię. Pogoń odpowiedziała niecelnym strzałem Jakuba Siniora. W 16 minucie Kowynia odbił piłkę przed siebie, ale Hubert Sobol w sobie tylko znany sposób przeniósł ją nad poprzeczką. Kilka chwil później golkiper Pogoni był górą w pojedynku z byłym napastnikiem Wisły Kraków. W 32 minucie z dystansu niecelnie strzelał Nestor Gordillo. Siedem minut później identyczny efekt miała próba Lukasa Hrnciara. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry po piąstkowaniu Macieja Krakowiaka uderzenie oddał Sinior, ale golkiper KKS kapitalnie odbił piłkę poza światło.

W 56 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Mateusz Majewski, ale zabrakło mu precyzji. Po chwili Hrnciar oddało kontrujący, acz niecelny, strzał z głowy. W 58 minucie Kentaro Arai dograł do Sobola, a ten z bliska pokonał Kowynię. Japończyk w momencie dogrania piłki sfaulował Krystiana Misia, lecz sędzia tego nie dostrzegł. Pogoniści dążyli do wyrównania. Nie dochodzili do przesadnie wielu sytuacji strzeleckich, lecz mieli wyraźną przewagę. Po jednym z rzutów rożnych gospodarzom należał się rzut rożny za zagranie ręką, ale arbiter go nie dostrzegł. W ostatniej akcji meczu Dawid Burka we własnej szesnastce sfaulował Kamila Koczego, który po minięciu Kowyni miał przed sobą pustą bramkę. Jedenastkę na bramkę zamienił Gordillo. Pogoń przegrała 0:2. To pierwsze porażka siedlczan w sezonie.

19 sierpnia o 17:00 Pogoń zagra w Krakowie z Hutnikiem.

Pogoń Siedlce – KKS Kalisz 0:2 (0:0)

Bramki: Sobol 58, Gordillo 90+6 (k)

Pogoń: Kowynia - Misiak, Lewandowski, Okusami - Bujalski (79 Burka), Hrnciar, Włodyka (66 Wicenciak), Sinior (82 Mamis), 10. Krystian Miś – 21. Mateusz Majewski (79, 29. Danny Babor), 56. Cezary Demianiuk